Jak informuje Agencja Żydowska, poziom imigracji europejskich Żydów z Europy zachodniej do Izraela osiągnął rekordowy poziom. Ucieczka Żydów z Europy ma związek z nasilającymi się nastrojami antysemickimi spowodowanymi napływem islamskich imigrantów. 

Jak wynika z obliczeń Agencji Żydowskiej, największa emigracja Żydów występuje w krajach, które są najczęstszym celem imigrantów z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki. Tylko z Francji, która oprócz Niemiec i Wielkiej Brytanii jest głównym krajem docelowym islamskich imigrantów, w poprzednim roku uciekło ponad 8 tysięcy Żydów.

W Niemczech, Wielkiej Brytanii, Austrii i Francji coraz częściej są odnotowywane ataki na tle antysemickim, w przypadku których napastnikami są imigranci z Bliskiego Wschodu i Afryki. W niektórych regionach, po wielokrotnych atakach na tle antysemickim, społeczność żydowska zaapelowała do swoich współwyznawców o nieobnoszenie się ze swoją wiarą w celu zminimalizowania ataków.

W związku z nasileniem się antysemickich nastrojów przewodniczący gmin żydowskich z tych krajów wielokrotnie apelowali do władz o ograniczenie liczby przyjmowanych imigrantów przekonując, że wychowywali się oni w kulturze gdzie nietolerancja i antysemityzm nie są uważane za negatywne postawy.

Wcześniej ukazały się badania dotyczące wzrostu antysemityzmu w Wielkiej Brytanii i Francji, o których informowaliśmy tutaj i tutaj.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: interia

...

Zobacz również