fot. unsplash.com
Wiadomości Pikio - 12 Lipca 2021

Więcej pytań niż medali?

Jak będzie się rywalizowało w ścisłym reżimie i przy pustych trybunach? Czy uda się trafić z formą? Ile medali zdobędzie reprezentacja Polski? Jak widać pytań, typów i prognoz przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio nie brakuje.

Już od poprzedniej wiosny było wiadomo, że igrzyska w Tokio nie będą takie, jak zazwyczaj. Długo zastanawiano się czy w ogóle się odbędą. Teraz, mimo ogromu trudności i problemu wiadomo, że tak. Jedna odpowiedź jest znana, ale pytań, również z perspektywy polskiego kibica sportowego, jest całe mnóstwo. Stawiają je fani, eksperci czy bukmacherzy.

Wydarzenia sportowe odłożone w czasie

Każdy legalny bukmacher w Polsce przeżył wstrząs wiosną poprzedniego roku i musiał patrzeć, jak kurczy się oferta zakładów na wydarzenia sportowe. Mecze, ligi, turnieje były odwoływane jeden po drugim. Zakłady na Euro 2020 i IO 2020 musiały zostać schowane do szuflady, a kursy wrzucone do… kosza.

Zaskakujące wyniki… normą

Dwanaście miesięcy później teoretycznie wszystko wróciło do jako takiej normy, ale piłkarskie mistrzostwa Europy pokazały, że niespodzianek, zwrotów akcji i niespodzianek nie brakuje. Euro 2020 nie zawiodło, ale przyniosło wiele zaskakujących wyników. Można przewidywać, że w Tokio może być podobnie. A jako, że Igrzyska Olimpijskie mają szerszą formułę, na starcie staną zawodnicy z całego świata, szanse na niespodzianki wydają się o wiele większe. Reprezentacja Polski może na tym zyskać czy stracić.

Polska na IO w Tokio. Ile medali?

Oto jest pytanie! Polscy piłkarze zaskoczyli remisem z brązowym medalistą Euro 2000, czyli Hiszpanią, ale w teoretycznie łatwiejszym meczu mocno zawiedli. Na Igrzyskach fani liczą jednak na „pewniaków” do medali bardziej niż na niespodzianki, czy „czarne konie”. Krótka analiza przedolimpijskich zakładów i kursów pozwala wyciągnąć pierwsze wnioski i prognozy. Polska może zdobyć od 9 do 16 medali, co byłoby wynikiem bliskim średniej z ostatnich lat, ale i bardzo dobrym wynikiem w trudnych czasach i zaciętej, globalnej rywalizacji. Ile złotych krążków może trafić nad Wisłę? 2,3 lub 5 – tak wskazują kursy bukmacherskie.

Wojna potęg na Igrzyskach

Typy nie kręcą się jednak tylko wokół Polski. Kibice mogą obstawiać, kto wygra prestiżową klasyfikację medalową. Tutaj mamy niemal „wojnę światów”. USA, Chiny, albo ktoś inny. Taki jest podział, ale faworytem są Stany Zjednoczone, które są potęgą także w sporcie. Polska będzie rywalizowała z państwami pokroju Kanady licząc na miejsce medalowe w pierwszej dwudziestce. Jeszcze ciekawsze wydaje się prognozowanie… ile państw zdobędzie chociaż jeden medal w Tokio – więcej lub mniej niż 85. Z pewnością będą to inne igrzyska, ale dopiero przekonamy się, czy określenie to odnosić się będzie do sportowej rywalizacji.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Artykuł Sponsorowany

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News