w Polsce
Canva
Redaktor - 19 Sierpnia 2021

Obstawianie u bukmacherów w Polsce

Obstawianie zakładów u bukmachera to przede wszystkim rozrywka dla wszystkich fanów sportu. W końcu jest to najszerszy obszar działania tego typu firm. Ale czy zakładu bukamcherskie są w ogóle legalne?

Warto pochylić się nieco nad tą kwestią. Przyjrzeliśmy się prawnym aspektom gry u bukmacherów. Jeżeli jesteś zainteresowany tą tematyką, to zapraszamy do lektury.

Gra u bukmachera - czy to legalne?

Pierwszy aspekt, który powinien zainteresować potencjalnego typera, jest sprawa związana z legalnością takiej rozrywki. Czy gra u bukmachera jest więc zgodna z prawem? Nie zawsze i dlatego warto jest wiedzieć o jakie przypadki chodzi. A więc co muszą zrobić firmy bukmacherskie, żeby organizować legalne zakłady w naszym kraju?

Wymogów narzuconych przez Ministerstwo Finansów jest naprawdę sporo. Wśród najważniejszych, uznawanych za podstawę, która musi być spełniona, wyróżnia się - prowadzenie strony internetowej w języku polskim, rozwiązywanie kwestii podatkowych w naszym kraju, a także posiadanie siedziby głównej na terenie Polski. Te stosunkowo podstawowe założenia miały bardzo duży wpływ na kształt rynku bukmacherów na naszym rodzimym podwórku. Wiele firm musiało zrezygnować z działania u nas, część próbowała prowadzić stronę “w podziemiu” - oczywiście niezgodnie z prawem. A jak znaleźć legalną firmę bukmacherską?

Legalni bukmacherzy

Poszukiwanie odpowiedniego bukmachera przez potencjalnych nowych typerów jest niewątpliwie trudne. Wszyscy bukmacherzy komunikują, że posiadają najlepszą ofertę. W przypadku problemów z wyborem dobrze jest zasięgnąć opinii u specjalistów. Takimi niewątpliwie jest portal meczyki.pl, gdzie znajdziesz wszystkich bukmacherów z licencją, a więc działających zgodnie z prawem. Na liście dostępny jest krótki opis każdej z firm, wraz z wypunktowanymi kwotami bonusów startowych. Co ciekawe portal ten oferuje kody promocyjne, dzięki którym oferta powitalna będzie jeszcze okazalsza.

Obstawianie u bukmachera - jak to robić?

Po kwestiach organizacyjno-formalnych pozostaje jedynie działanie. Jeśli więc dalej jesteś zainteresowany rozpoczęciem gry u bukmachera, to należy zdecydować się na jedną z firm. W tym celu oczywiście pomoże wspomniana strona www.meczyki.pl. Gdy dokonasz wyboru, kolejnym krokiem będzie zarejestrowanie się. W tym celu należy wypełnić stosunkowo krótki i prosty formularz. Należy przygotować dane osobowe (m.in. imię, nazwisko, adres, numer telefonu, mail, PESEL, dokument tożsamości) i zgodnie z prawdą wypełnić wszystkie luki.

Następnie, gdy bukmacher wyśle link aktywacyjny wystarczy się zalogować i dostęp do oferowanych opcji staje się faktem. Pozostaje wpłacić pierwszy depozyt i obstawiać pierwszy kupon. To już ostatnia kwestia, jednakże chyba najtrudniejsza. W tym miejscu każdy sam musi zdecydować ile i jakie spotkania doda do zakładu. Najlepiej żeby to były sporty, którymi się interesujesz - dzięki temu dodatkowe emocje będą gwarantowane. Po dodaniu meczów musisz już tylko wpisać kwotę i zatwierdzić zakład.

Tekst zewnętrzny

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News