Materiał Partnerski
fot. Materiały Partnerskie
Wiadomości Pikio - 21 Października 2022

Metalcore żyje i ma się dobrze. Przekonaj się sam na koncercie ERRA w Warszawie!

Twórczość zespołu ERRA okazała się być na tyle oryginalna i niepodrabialna, że szybko została ochrzczona jako progressive metalcore - odnoga będącego wówczas w szczycie popularności metalcore’u.

Erra - zespół

Jak wiele ze znanych grup metalowych, i ten narodził się w czasach, gdy jego członkowie chodzili jeszcze do liceum. W 2009 roku pięciu przyjaciół - Alex Ballew, Jesse Cash, Garrison Lee, Alan Rigdon i Adam Hicks (członek do 2012 roku), inspirując się takimi zespołami, jak August Burns Red, Misery Signals czy Born of Osiris, założyli własną formację. To był początek pięknej drogi muzycznej zespołu Erra.

Już ich pierwszy album, Impulse z 2011 roku, zrobił niemałe zamieszaniu w środowisku ciężkiej muzyki gitarowej. Techniczna doskonałość i chwytliwe melodie Jesse’ego Casha sprawiły, że niedługo po swoim debiucie chłopaki z Erry koncertowali obok swoich idoli z Born of Osiris. Dwa lata później ukazała się płyta uważana przez wielu za opus magnum zespołu - Augment. To na niej znalazły się takie kompozycje, jak „Alpha Seed” czy „Pulse”. Na kolejnych wydawnictwach zespół Erra raz po raz pokazywał, że ich sukces to nie przypadek. Wśród fanów grupy (i nie tylko) panuje przekonanie, że zespół tak naprawdę nigdy nie wydał słabego krążka, a każdy z kolejnych - ,,Drift", ,,Neon", aż kończąc na ubiegłorocznym „Erra”, jest na swój sposób wyjątkowy. Szczególnie ten ostatni album, z kawałkami „Snoowblood” czy „Divisionary” uchodzi za popis stylu i kunsztu amerykańskiego zespołu.

Gdzie kupić bilety na koncert?

Zespół ERRA od ponad 10 lat nie schodzi z piedestału współczesnego metalu, nie tylko w jego metalcore’owych rejonach. Grupa regularnie koncertuje na całym świecie. 2022 rok stoi dla chłopaków pod znakiem europejskiej trasy, która nie ominie również naszego kraju. Erra wystąpi w Polsce 3 marca 2023 w warszawskim klubie Proxima. Zaprezentuje na nim nie tylko swoje sztandarowe hity, lecz także nowy materiał, który zapowiada singiel „Pull From The Ghost". Będzie moc! Bilety można kupić na Empik Bilety i Going. Link do wydarzenia: ERRA + Special Guest

Artykuł Sponsorowany

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News