Redaktor - 25 Września 2023

Pay by link – na czym polega ta forma płatności?

Nowoczesne formy płatności to podstawa w dzisiejszym świecie e-commerce. Jedną z tych, które wyraźnie najszybciej zdobywają uznanie tak klientów, jak i sprzedawców jest tak zwane pay by link, stanowiące ciekawą alternatywę dla znanych wszystkim doskonale szybkich przelewów online. Na czym ono jednak tak właściwie polega i co warto wiedzieć na jego temat? O tym – w dzisiejszym wpisie.

Pay by link – prosty sposób dokonywania płatności online

Pay by link to jedna z najpopularniejszych obecnie metod dokonywania płatności internetowych, bazująca na automatyzmie. Pozwala na błyskawiczne przekazywanie pieniędzy od klienta do sprzedawcy, przy użyciu banku konsumenta i przy udziale pośrednika, dbającego właśnie o natychmiastowość.

Jak działa płatność "pay by link" i dlaczego jest tak popularna?

Popularność systemu pay by link wzięła się przede wszystkim ze sposobu, w jaki działa. W proces płatności zaangażowany jest pośrednik, na przykład firma Autopay, oraz instytucja bankowa. Klient dokonuje płatności po kliknięciu w link w sklepie internetowym (lub w pochodzącej od niego wiadomości e-mail), ale przy użyciu interfejsu własnego banku, do którego jest przekierowywany. Pośrednik dba o automatyczne uzupełnianie danych odbiorcy (sprzedawcy), ale też wypełnianie innych niezbędnych danych (niemożliwych do edycji przez klienta) i przekazanie środków do banku odbiorcy. To praktycznie eliminuje możliwość pomyłki. Pieniądze docierają do sprzedawcy natychmiast po zatwierdzeniu transakcji przez klienta, co gwarantuje możliwość szybkiego przejścia do realizacji zamówienia.

Korzyści płatności "pay by link" dla kupujących i sprzedawców

Pay by link to usługa, której zalety doceniają tak kupujący, jak i sprzedawcy. Dla tych pierwszych stanowi ona opcję wygodną, bardzo elastyczną i dostosowującą się do ich potrzeb. Płatność za jej pośrednictwem jest prosta i wymaga od nich tylko potwierdzenia chęci przekazania środków sprzedawcy. Bez formalności i konieczności wypełniania dodatkowych formularzy. Drugim pozwala z kolei jeszcze lepiej dbać o potrzeby konsumentów, budować własną markę oraz rozwijać się. Przede wszystkim jednak zwiększa płynność finansową biznesu internetowego oraz generuje konwersje (przez zapewnianie klientom metody płatności, którą lubią).

Szybkość i wygoda: zalety płatności "pay by link"

W pay by link każda transakcja przetwarzana jest w zaledwie kilka sekund i to właśnie szybkość jest główną zaletą tego rozwiązania. Sam proces płatności przy jego wykorzystaniu jest też prosty i intuicyjny, dzięki czemu klient przechodzi przez niego bez zbędnych problemów. Korzysta przy tym ze znanego sobie środowiska, które jest gwarantem prostoty procesu. Płatności pay by link są też w pełni bezpieczne – klient nie ma możliwości edycji danych sprzedawcy, dzięki czemu środki na pewno trafią w odpowiednie miejsce. Nie ma tutaj możliwości pomyłki. Zaletą płatności pay by link jest też uproszczenie całego procesu płatności, dzięki któremu transakcje dokonywane są przy minimalnym formalności.

Jakie są różnice między płatnościami kartą a płatnościami "pay by link"?

Płatności pay by link zasadniczo różnią się od tych dokonywanych przy wykorzystaniu karty płatniczej. Gwarantują wyższy poziom wygody, ale i znacznie szybsze przechodzenie przez proces płatności za zamówienie w sklepie internetowym lub u usługodawcy. Różnice widoczne są oczywiście również w sposobie dokonywania płatności.

Porównanie tradycyjnych płatności kartą z płatnościami "pay by link"

Chcąc zapłacić kartą online, musisz podać wszystkie jej dane – najczęściej widniejące na niej imię i nazwisko, numer karty oraz CCV. Cały ten proces może więc zajmować nieco czasu, zmuszając Cię też do fizycznego sięgnięcia po kartę. W pay by link wszystko uzupełniane jest automatycznie, a transakcję jesteś w stanie zrealizować wybierając jedynie swój bank (usługa dostępna jest w kilkudziesięciu instytucjach tego typu) oraz potwierdzając chęć zlecenia przelewu. Płatności metodą pay by link są również bezpieczne oraz bezprowizyjne.

Artykuł sponsorowany.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News