Jessica Walter nie żyje
Fot. Pexels.com/Dhivakaran S (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 26 Marca 2021

Nie żyje aktorka Jessica Walter

W wieku 80 lat zmarła Jessica Walter. Przez wiele lat była aktorką filmową, serialową i teatralną. Zasłynęła między innymi dzięki takim produkcjom jak „Bogaci bankruci” oraz „90210”. Tragiczne wiadomości o śmierci artystki potwierdziła jej córka, Brooke Bowman. Występowała przez ponad sześć dekad. Była jedną z najlepszych debiutantek lat 60.

Jessica Walter zmarła w stolicy kultury. Mieszkająca w Nowym Jorku aktorka zasnęła i już się nie obudziła. Ceniona artystka do końca swoich dni była aktywna zawodowo, pracując przez ponad sześć dekad. Jedna z najbardziej wyrazistych debiutantek lat 60. odeszła w wieku 80 lat.

W 1963 roku Jessica Walter okazała się jedną z najlepiej zapowiadających się gwiazd teatru i kina. Będący pod wrażeniem talentu aktorskiego artystki krytycy przyznali jej wówczas nagrodę Clarence Derwent Award. Po tym wydarzeniu jej kariera nabrała tempa.

Nie żyje Jessica Walter – córka aktorki potwierdziła smutne doniesienia

O śmierci Jessiki Walter media dowiedziały się z oświadczenia, które przekazała córka artystki, Brooke Bowman. Kobieta oddała hołd matce, wspominając o jej długoletniej karierze i wielu osiągnięciach. Aktorka odeszła we śnie.

Joanna Koroniewska wyznała, co stało się w dzień śmierci jej mamyJoanna Koroniewska wyznała, co stało się w dzień śmierci jej mamyCzytaj dalej

Z ciężkim sercem muszę potwierdzić, że odeszła moja ukochana mama, Jessica. Aktorka, która pracowała ponad sześć dekad, z przyjemnością dostarczając rozrywkę na ekranie, a także z dala od niego. Pamięć o jej filmowym dorobku będzie trwała, ale zapamiętamy ją także za energię, klasę i radość życia – komunikat córki aktorki cytuje RMF24.

Rola w filmie „Zagraj dla mnie Listy” okazała się kluczowym momentem w karierze Jessiki. Za nią otrzymała nominację do Złotego Globu – najważniejszej amerykańskiej nagrody zaraz po Oscarach.

Później Jessica wystąpiła w takich produkcjach jak „The Mimic”, „Dziadek pod przykrywką” oraz „Brzuchomówca”. Łącznie wystąpiła w kilkudziesięciu filmach i serialach. Udzielała też głosu do animacji. Pojawiła się również w jednym odcinku uwielbianego serialu „Teoria wielkiego podrywu”.

To jednak rola w „Bogatych bankrutach” przyniosła aktorce największą popularność. Jej kreacja stałą się tak charkterystyczna, że internauci stworzyli na jej podstawie setki memów, które szybko rozeszły się po sieci.

Odeszła Jessica Walter – kolejna legenda

Śmierć Jessiki Walter oznacza pożegnanie kolejnej legendy. W ostatnim czasie odeszło mnóstwo ikon – także w Polsce. Aktorka pojawiała się na planie zdjęciowym jeszcze w 2014 roku podczas tworzenia filmu „Jennifer Falls”.

Artystka przyszła na świat na Brooklynie w Nowym Jorku i tam też się wychowała. Do końca życia przebywała w tym słynącym z kultury mieście. Mieszkała w domu na Manhattanie, w którym zmarła 24 marca br.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News