psia miska
materiał partnera
Redaktor - 27 Listopada 2023

Żołądki dla psa – zapewnij swojemu pupilowi bombę witaminową

Nasi czworonożni przyjaciele, podobnie jak ludzie, potrzebują zbilansowanej diety, obfitującej w witaminy i substancje odżywcze. Cennym źródłem mikro- i mikroelementów są między innymi podroby. Jeżeli chcemy zapewnić psu pyszną przekąskę i nie tracić czasu na jej przygotowanie, wystarczy kupić naturalny gryzak, np. żołądek dla psa. Dowiedzmy się, jakie korzyści płyną z podawania pupilowi tego typu produktów.

Żołądki dla psów – pozyskiwanie i obróbka

Podczas uboju zwierząt rzeźnych pozyskuje się nie tylko mięso, które następnie trafia na nasze talerze, ale i różnego rodzaju narządy wewnętrzne, takie jak żołądek, serce, nerki czy wątroba. Określa się je mianem podrobów i zwykle przeznacza do spożycia innym zwierzętom, takim jak psy czy koty. Często na opakowaniach karm znajdujemy informację, iż zawierają one „produkty pochodzenia zwierzęcego”. To właśnie podroby – wieprzowe, drobiowe lub wołowe, które stanowią ważny składnik diety psa. Równie dobrze jednak żołądki dla psów mogą występować pod postacią gryzaków. Wystarczy tylko odpowiednia obróbka, aby podroby nabrały twardości i stały się nie tylko pyszną przekąską, ale i czymś, co dostarczy zwierzakowi wiele frajdy podczas konsumowania.

Czy żołądki dla psa albo inne podroby są bezpieczne dla zdrowia naszych czworonogów? W tym względzie możemy usłyszeć różne opinie. Wiele osób twierdzi, że w wersji surowej podroby wieprzowe oraz pochodzące z dzika mogą zawierać różnego rodzaju pasożyty i wirusy, powodujące nawet choroby śmiertelne. Pamiętajmy jednak, że podroby dla psów dostępne w sklepach zoologicznych to bezpieczne i sprawdzone produkty, pozyskane z uprzednio przebadanego drobiu i poddane odpowiedniej obróbce, która ostatecznie neutralizuje wszelkie ewentualne mikroorganizmy. Kupując żołądek dla psa w formie gryzaka czy karmy, nie należy więc obawiać się o zdrowie swojego pupila.

Dla jakich psów żołądek kaczy będzie dobrym gryzakiem?

Rozglądając się za gryzakami, możemy trafić między innymi na kacze żołądki dla psa. To produkty, których twardość zwykle określana jest jako niewielka lub średnia. Z tego powodu będą odpowiednie nawet dla psów o delikatnym uzębieniu, czyli dla szczeniaków i psich seniorów, chyba że producent zastrzegł, że dany produkt nie jest przeznaczony dla którejś z tych grup. Oczywiście nie ma przeciwwskazań, by gryzaki – żołądki dla psów – były podawane również dorosłym, dużym osobnikom. Trzeba jedynie wziąć pod uwagę, że mogą nie spełniać wówczas swojej podstawowej funkcji, gdyż pies w kilka chwil pochłonie taki smakołyk, zamiast go gryźć przez jakiś czas.

Dlaczego warto kupować psu gryzaki – żołądki?

Nie każdy właściciel ma świadomość, że żołądki dla psów w postaci gryzaków to prawdziwa bomba witaminowa. Znajdziemy w nich między innymi:

  • białko,
  • żelazo,
  • cynk,
  • witaminę C,
  • witaminę B12,
  • kwasy omega-3 i omega-6.

Składniki te pozytywnie wpływają na skórę i sierść naszego pupila, a także wspomagają pracę mózgu i wzmacniają układ odpornościowy. Cenne są także naturalne enzymy trawienne zawarte w żołądkach, gdyż przyczyniają się do wyregulowania pracy przewodu pokarmowego psa. Sama forma gryzaka pozwala też zadbać o zdrowie jamy ustnej naszego pupila i wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za żucie. Warto mieć też na uwadze dobroczynne właściwości gryzaków na sferę emocjonalną psa. Proces gryzienia i żucia działa relaksująco, niweluje nudę i stres. Z tego powodu produkty te wielokrotnie wykorzystywane są jako uzupełnienie terapii dla psów nadpobudliwych lub lękliwych. Oczywiście gryzak jest też dla zwierzaka pewnego rodzaju wyzwaniem, które angażuje jego uwagę przynajmniej na kilka minut, ucząc przy tym skupienia i pokonywania trudności. Z kolei dla właściciela oznacza to chwilę dla siebie lub może być wykorzystywane jako sposób na ograniczenie przykrych emocji związanych z pozostawieniem psa samego w domu, np. podczas wyjścia po zakupy.

Choć żołądki dla psów i inne podroby mają mnóstwo składników odżywczych, pamiętajmy, że powinny być jedynie przekąską uzupełniającą codzienną dietę. Zaleca się, aby nie stanowiły więcej jak 20% wszystkich spożywanych pokarmów. W przeciwnym razie mogą być przyczyną biegunek i złego samopoczucia psa. Wybierając żołądek dla psa w formie gryzaka, warto rzucić okiem na skład produktu. Nie powinno być w nim dodatkowych, sztucznych składników ani konserwantów. Tego typu w pełni naturalne gryzaki oferuje między innymi marka Uniszki. Zadbaj o zdrowie swojego psa i spraw mu radość, podając pyszną przekąskę z podrobów.

Artykuł sponsorowany.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News