fot. Materiały Partnerskie
Wiadomości Pikio - 15 Grudnia 2021

Cayo Santa Maria – rajskie wakacje na Kubie

Białe karaibskie plaże z piaskiem miękkim niczym mąka, lazurowe morze i cała masa wakacyjnych atrakcji to główne powody, dla których turyści co roku wybierają Cayo Santa Maria na swoje wakacje. Ten kurort to gwarancja niezapomnianych wakacji na Kubie. Jakie atrakcje czekają na Ciebie na tej rajskiej wyspie? Co, poza korzystaniem z pięknej plaży, można tu robić? Poniżej kilka przydanych wskazówek.

Cayo Santa Maria na Kubie – wakacje w raju

Cayo Santa Maria to wyspa jak ze snu! Należy do Archipelagu Jardines del Rey, a ze stałym lądem łączy ją ok. 48-kilometrowa grobla. Wyspa jest stosunkowo niewielka, bo ma zaledwie 16 km długości i ok. 2 km szerokości, jednak mieści się na niej wspaniały wakacyjny kurort z karaibskimi plażami, krystalicznie czystym morzem i doskonałą infrastrukturą turystyczną.

Znajduje się tu kilkanaście luksusowych hoteli w formule all inclusive, delfinarium i 2 miasteczka turystyczne – puebla: La Estrella i Las Dunas. To miejsca spotkań turystów, w których znajdziesz restauracje i kluby, sklepy, siłownie, a także kręgielnie. Kubańska wyspa przyciąga przede wszystkim cudowną pogodą – temperatura w ciągu roku nie spada tu poniżej 20 stopni. Podobnie z wodą w morzu – jest idealna do kąpieli przez cały rok i ma od 25 do 30 stopni. Jeśli jesteś smakoszem, zachwyci Cię także tutejsza kuchnia pełna karaibskich smaków i soczystych, świeżych owoców.

Rajskie wakacje na Cayo Santa Maria nie mogą się odbyć bez plażowania na jednej z najpiękniejszych plaż świata – Playa Santa Maria, bo o niej mowa, ma aż 13 kilometrów długości, a z tutejszych hoteli prowadza do niej drewniane pomosty, które chronią tutejsze wydmy i roślinność. Inne plaże, które warto odwiedzić podczas urlopu na tej pięknej kubańskiej wyspie, to – znajdujące się w zachodniej części Cayo Santa Maria – niewielkie Playa Canyon, Ensenada Punta Madrugilla i Ensenada Punta Matamoros.

Turystyka rozwija się tu w harmonii z przyrodą. Z uwagi na walory przyrodnicze, Cayo Santa Maria wpisana jest na listę UNESCO. Południowe wybrzeże wyspy porastają lasy namorzynowe. W sąsiedztwie Cayo Santa Maria znajduje się mała wysepka Cayo Ensenachos, która słynie z wspaniałych plaż – Playa Ensenachos i Playa Megano.

Marzysz o rajskim urlopie na Cayo Santa Maria? Wybierz się na wakacje na Kubie z ITAKĄ!

Plaża Kuba

Co można robić podczas wakacji na Cayo Santa Maria

Wakacje na Kubie to nie tylko plażowanie. Choć Cayo Santa Maria jest turystycznym kurortem nastawionym właśnie na tę formę wypoczynku, to z powodzeniem możesz połączyć błogi relaks na plaży ze zwiedzaniem tego niezwykłego kraju.

Receptą na to są wycieczki lokalne, wśród których znajdziesz propozycje odwiedzenia charakterystycznych dla Kuby miejsc. Jednym z nich jest Trinidad wyróżniający się wspaniałą, kolonialną architekturą, wpisaną na listę UNESCO. Od XVI w., kiedy powstało miasto, praktycznie nic się tu nie zmieniło – kolorowa zabudowa, brukowane uliczki, a przy nich maleńkie stragany z lokalnymi produktami i kameralne restauracje. Warto także zajrzeć do założonego przez Diego Velazqueza – Sancti Spiritus, by podejrzeć codzienne życie Kubańczyków.

Kuba

Kolejnym punktem na mapie Kuby jest oczywiście jej stolica – Hawana. Nazywana niegdyś „Paryżem Ameryki” zachwyca kolonialną Starą Hawaną, a także Kapitolem, Teatrem Wielkim i Placem Rewolucji w centrum miasta. Będąc tu, koniecznie trzeba zajrzeć do słynnego baru El Floridita, gdzie przesiadywał Ernest Hemingway, i wybrać się na przejażdżkę kolorowym oldtimerem w wersji kabrio.

Kraj słynie z rumu i upraw trzciny cukrowej, dlatego koniecznie zajrzyj do jednego z wielu gospodarstw, gdzie możesz zobaczyć, jak wygląda codzienna praca, zwiedzić ranczo konno i spróbować guarapo – tradycyjnego napoju z trzciny cukrowej. Jeśli jednak wolisz aktywny wypoczynek, świetnym wyborem będzie możliwość podziwiania Kuby od strony morza.

Podczas rejsu katamaranem odwiedzisz dzikie plaże i podejrzysz podwodny świat podczas snurkowania. Rodzinom z dziećmi, ale też dorosłym polecamy odwiedziny w delfinarium, gdzie można z bliska poznać te wspaniałe stworzenia.

Artykuł partnerski

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News