Kościoły powinny zostać zamknięte?
Twitter.com @poselTTrela
Bartłomiej Cieślak - 28 Marca 2021

Poseł pokazał zdjęcia z kościołów. Zero dystansu, reżimu i kontroli

Poseł Lewicy Tomasz Trela pokazał co dzieje się obecnie w polskich kościołach. Chociaż w Polsce szaleje epidemia koronawirusa i rząd zamyka kolejne instytucje, to kościoły wciąż pozostają otwarte. Największy problem polega jednak na tym, że nikt ich nie kontroluje, a z tego powodu wiele osób nie przestrzega obostrzeń sanitarnych, które obowiązują w kraju.

Pomysł z zamknięciem kościołów przed i w czasie świąt wielkanocnych był jednym z najczęściej poruszanych tematów w Polsce. Wielu wiernych nie wyobrażało sobie, by kościoły mogły zostać zamknięte podczas najważniejszego dla katolików święta, jednak liczne grono ekspertów było zdania, że jest to zdecydowanie najbardziej rozsądna opcja.

Kościoły zostaną zamknięte?

Ostatecznie jednak rząd nie znalazł w sobie tyle odwagi, by podjąć decyzję o zamknięciu świątyń. Z pewnością spotkałoby się to z ogromnym niezadowoleniem społeczeństwa, na co partia rządząca nie mogła pozwolić.

I chociaż zadecydowano, że obostrzenia w kościołach będą większe niż dotychczas, a więc poza obowiązkowym zasłanianiem ust i nosa za pomocą tylko i wyłącznie maseczki, wprowadzono ograniczenie w liczbie wiernych do 1 osoby na 20 metrów kwadratowych, to problem polega na tym, że nikt specjalnie ich nie przestrzega.

Poseł Lewicy Tomasz Trela pilnie apeluje jednak o natychmiastowe zamknięcie wszystkich kościołów. Twierdzi, że obecnie panująca w nich sytuacja sprawia, że szansa na rozprzestrzenianie się koronawirusa wśród wiernych jest zdecydowanie zbyt wysoka.

Pacjentka szpitala tymczasowego zdradziła, co wyrabia się w placówcePacjentka szpitala tymczasowego zdradziła, co wyrabia się w placówceCzytaj dalej

- Zero dystansu, zero reżimu, zero kontroli. Solidarność i odpowiedzialność potrzebna tu i teraz. Natychmiast zamknąć kościoły - przekonuje Trela cytowany przez Interię.

Na poparcie swoich słów pokazał na Twitterze zdjęcia z mszy, które odbywały się w całej Polsce. W kościołach widać ścisk i ludzi bez lub ze źle założonymi maseczkami. Nijak ma się to do obowiązujących obecnie obostrzeń. Księża powinni pilnować porządku wśród wiernych i zwracać im uwagę lub wręcz wypraszać, gdy przekroczony zostanie limit wolnych miejsc, ale w praktyce okazuje się, że w wielu miejscach nikt sobie nic z tego nie robi.

Zaledwie kilka dni temu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, apelował do wszystkich biskupów i wiernych o przestrzeganie reżimu sanitarnego. Wydaje się jednak, że apel ten w wielu miejscach nie wywarł żadnego wrażenia.

Wierni powinni wziąć pod uwagę słowa Gądeckiego o tym, że Episkopat wydał dla wszystkich dyspensy od mszy w trakcie Wielkanocy. Polacy nie powinni masowo brać udziału w nabożeństwach, a widząc dużą liczbę wiernych w środku kościoła powinni zawrócić do domu.

Kościoły w Polsce

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News