Zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych jednych martwi, drugich cieszy. W tej drugiej grupie znaleźli się terroryści z tzw. Państwa Islamskiego. Według nich, kontrowersyjny miliarder to najlepsze co mogło się im przydarzyć w kontekście przywództwa USA i przyszłości ISIS.

Zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych podzieliło nie tylko społeczeństwo amerykańskie, ale również sporą część europejskich polityków i Europejczyków. Konserwatyści w dużej mierze cieszą się z wygranej kontrowersyjnego miliardera ze względu na jego poglądy gospodarcze oraz stosunek do nielegalnej imigracji. Natomiast ci stojący bliżej lewej strony politycznej obawiają się, że prezydentura Trumpa będzie odznaczać się homofobią, rasizmem i skandalami dyplomatycznymi.

W grupie tych, którzy są zadowoleni ze zwycięstwa Donalda Trumpa, znaleźli się również przywódcy terrorystycznej organizacji tzw. Państwa Islamskiego. Jak przekonują, prezydentura Trumpa, jego poglądy i działania, sprawią, że do ISIS będzie chętniej wstępować o wiele więcej osób niż dotychczas co w konsekwencji sprawi, że staną się jeszcze potężniejsi niż teraz.

 – Nasi przywódcy przyglądali się uważnie wyborom prezydenckim w USA, ale nie spodziewaliśmy się, iż Amerykanie sami wykopią sobie grób. Ten człowiek to maniak. Jego nienawiść wobec muzułmanów ułatwi nam rekrutację tysięcy bojowników – przekonuje przywódca ISIS w Afganistanie, Abu Omar Chorasani.

Podobnego zdania jest Hisham al Hashemi, doradca irackiego rządu ds. ekstremistycznych ruchów sunnickich, który stwierdza, że wygrana Trumpa – a dokładnie jego słowa jakie zapewne wypowie w kontekście problemu z radykalizmem islamskim – przyczyni się do wzrostu rekrutacji do organizacji ekstremistycznych.

 – Oni znani są z wykorzystywania cytatów zachodnich polityków, w szczególności słów płynących z Białego Domu, w swojej strategii rekrutacyjnej – przekonuje al Hashemi.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh, źródło: rzeczpospolita

...

Zobacz również