Premier Beata Szydło prowadziła obrady Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, które zebrało się przed południem. RCB odbyło posiedzenie w związku z zamachami w Brukseli. Z kolei lider .Nowoczesnej, Ryszard Petru, apeluje o zebranie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dyskutowało nad bezpieczeństwem Polski w kontekście zamachów w stolicy Belgii. Jak podkreśliła Beata Szydło – „Najważniejsze jest bezpieczeństwo polskich obywateli”. Obrady RCB odbyły się pod przewodnictwem polskiej premier.

„Dzisiejszy dzień miał wyglądać zupełnie inaczej, ale tragedia w Brukseli zweryfikowała nasze plany. W tej chwili najważniejsze jest to, co dzieje się właśnie tam. Myślami jesteśmy w Brukseli, modlitwą za ofiary” – mówiła Szydło jeszcze przed zebraniem.

Z kolei lider .Nowoczesnej uważa, że należy zwołać także Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Petru przypomina, że w tym roku w Polsce odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Uczestnicy tej wielkiej imprezy mogą stać się celem ataków terrorystycznych.

„Optymalnym rozwiązaniem byłoby, aby zwołać RBN. To taka moja prośba do Andrzeja Dudy, abyśmy nie tylko mogli ocenić sytuację, jak jesteśmy przygotowani do tego typu ataków w Polsce, ale również przedyskutować sytuację Światowych Dni Młodzieży, byśmy zrobili wszystko, by ryzyka w tym kontekście w Polsce nie było” – powiedział Petru.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: tvn24.pl, Twitter.com, 300polityka.pl
pt

Zobacz również