Ratowanie zwierząt w Polsce będzie zakazane. Myśliwi triumfują

Ratowanie zwierząt w Polsce będzie zakazane. Myśliwi triumfują Źródło: unsplash/Jorge Fernández/

Zwierzęta nie będą mogły być już ratowane z rąk swoich oprawców? Niespodziewane i tym samym wyjątkowo oburzające informacje docierają do Polaków. Myśliwi już zaczynają triumfować.

Zwierzęta w Polsce, gdyby tylko czytały prasę, z pewnością nie mogłyby spać spokojnie, jak się bowiem  właśnie okazało, nie tylko czworonogi, ale i ich obrońcy mają poważne powody do zmartwień. Plany, o których od jakiegoś czasu mówi się coraz głośniej, rodzą coraz więcej negatywnych emocji w opinii publicznej, choć zapewne znajdą się i tacy, którym podobne zmiany byłyby na rękę. 

Zwierzęta będą ginąć jedne po drugich. Zakaz ratunku dla bezbronnych stworzeń, myśliwi triumfują

Parlamentarny zespół  do spraw ochrony zwierząt już pracuje nad nową ustawą, która spędza sen z powiek obrońcom zwierząt. Zgodnie z doniesieniami Bezprawnika, jeśli plany wejdą w życie, ratowanie bezbronnych stworzeń z rąk oprawców byłoby zakazane. O co dokładnie chodzi?

Zacznijmy od tego, że interwencji do krzywdzonych brutalnie zwierząt z roku na rok jest coraz więcej, a w Polsce powstaje też więcej organizacji, które tą pomocą się zajmują. Zagłodzone psy, maltretowane koty i wiele innych mrożących krew w żyłach przykładów to jedynie wierzchołek góry lodowej, z którą każdego dnia walczą aktywiści. Regularnie dochodzi do sytuacji, gdy obrońcy zwierząt wkraczają na posesję oprawcy zwierzaka i odbierają go brutalowi, by zapewnić zwierzęciu mu bezpieczny i ciepły dom, a wcześniej właściwą opiekę weterynaryjną. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Tymczasem, grupa posłów z połączonych sił Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji i koalicji PSL-u i Kukiz`15 już pracuje nad zmianami, które miałyby zakazać podobnych interwencji. Planowana ustawa miałaby zakazywać wtargnięcia na posesję właściciela i niespodziewanego odebrania mu nawet wyraźnie krzywdzonego zwierzęcia. Okazuje się, że politycy są wzburzeni podobnymi zachowaniami, tłumacząc, że często dochodzi do sytuacji, w której opiekunowi zostaje odebrany ukochany pupil, a wówczas cierpią obie strony. Ponoć we wszystkim najbardziej pokrzywdzeni są rolnicy. "Dzięki" zmianom, odebranie nawet najbardziej zaniedbanego zwierzaka będzie możliwe dopiero na podstawie opinii powiatowego lekarza weterynarii, o co można ubiegać się nawet miesiącami. 

- Nie udawajcie, że dbacie o zwierzęta. Nie chodźcie, nie nękajcie rolników, ponieważ to rolnicy są ekologami - mówiła Renata Beger, kierując swoje słowa do aktywistów.

Dzisiaj grzeje: 1. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

2. Jeśli to możliwe, zostańcie w domach. Co roku zabija 40 tys. ludzi w Polsce, niebezpieczeństwo smogu jest realne

Ci natomiast drżą o los bezbronnych zwierząt w obawie, że przecież najczęściej odbierane są skatowane zwierzęta, a nie otaczane miłością pupile. Po wprowadzeniu nowej ustawy będą zaś one skazane często na pewną śmierć. Tymczasem ręce zacierają już myśliwi, dla których zmiany będą jak najbardziej korzystne. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. 35 dni płatnego urlopu i ekstra przerwa w pracy. Świetne wiadomości dla każdego pracownika
  3. Zjawiskowa dziewczyna Janosika ma już 70 lat. O jej dramatycznych losach mało kto wiedział
  4. Smutek nie do opisania. Nie żyje Krystyna Siwiec
  5. Polskie gwiazdy, które są homoseksualne. Na pewno nie wiedziałeś o wszystkich, 7 pozycja wbija w ziemię  

Źródło: bezprawnik 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News