Nie tylko ludzie. Ujawniono dane o cichych ofiarach pandemii koronawirusa

Nie tylko ludzie. Ujawniono dane o cichych ofiarach pandemii koronawirusa Źródło: East News AFP

Podczas pandemii zagrożone są też zwierzęta. Mnóstwo stworzeń jest obecnie bez opieki, podczas gdy ich właściciele zostali objęci kwarantanną. Trwają akcje ratunkowe, mające na celu uratować zwierzęta, które znalazły się w niebezpieczeństwie. Niestety, niektóre nie otrzymały pomocy na czas.

W czasach pandemii zagrożeni są nie tylko ludzie, ale też zwierzęta. Wiele zwierząt domowych i hodowlanych pozostało bez opieki oraz źródła pożywienia, kiedy ich właściciele zostali objęci kwarantanną. Ruszyły specjalne akcje ratownicze, mające pomagać bezbronnym stworzeniom. Wiele z nich jednak nie zdążyło na czas. Znaleziono mnóstwo martwych zwierząt.

Chociaż panika wywołana pandemią koronawirusa dotyka ludzi, ofiarami padają także zwierzęta. Przedstawiciele najróżniejszych gatunków umierają z wielu powodów. Jednym z nich jest kwarantanna, obejmująca ich właścicieli. Opuszczone stworzenia są dziesiątkowane przez głód. Niektóre dzikie zwierzęta umierają również od nadmiaru substancji chemicznych, używanych do odkażania terenu. Znaleźli się jednak ludzie, którzy w tej kryzysowej sytuacji również im starają się nieść pomoc.

Zwierzęta masowo umierają podczas pandemii

Zwierzęta są zagrożone szczególnie na terenie Azji, gdzie wybuchła epidemia koronawirusa. Pozostawione stworzenia często są bezbronne i nie mają dostępu do wody oraz pożywienia. Właściciele, którzy zostali objęci kwarantanną nie są w stanie im pomóc, ani powiadomić innych służb. Dotyczy to wszystkich zwierząt - domowych, hodowlanych oraz dzikich.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Martwe zwierzęta znaleźli leśnicy w mieście Chongqing. Pracownicy doliczyli się około 130 ciał dzikich stworzeń, które należą do różnych gatunków. Zwierzęta zginęły od nadmiaru środków chemicznych, używanych podczas odkażania miejsc, objętych kwarantanną. Wiele czworonogów umiera też w domach, czekając na powrót swoich właścicieli. Na szczęście prowadzone akcje ratownicze przynoszą pierwsze, zadowalające efekty.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakaz handlu złagodzony. Nieoficjalnie: rząd wprowadza ważne zmiany z powodu koronawirusa

2. Oficjalny komunikat sklepów ws. zamknięcia. Ważne: już wiadomo, czy trzeba robić zapasy i gdzie

W Wuhan powstała grupa wolontariuszy, która ratuje zwierzęta. Ochotnicy ocalili już ponad tysiąc zwierząt, nie dopuszczając do tego, by zmarły z głodu. Chociaż wolontariusze się nie poddają, przyznają, że to zadanie nie należy do łatwych. Często muszą działać intuicyjnie, ponieważ właściciele objęci kwarantanną nie mają możliwości powiadomić nikogo o tym, że w ich domach zostały pupile.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  4. Szkoły będą prowadzić lekcje przez internet? Jest decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej
  5. Z ostatniej chwili: znany dziennikarz Polsatu na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: Niezależna

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News