Nieludzkie, co robi się z bezpańskimi kotami. Lepiej sprawdźcie swoje szafy, możecie się mocno zdziwić

Nieludzkie, co robi się z bezpańskimi kotami. Lepiej sprawdźcie swoje szafy, możecie się mocno zdziwić Źródło: unsplash.com/Nathalie Jolie

Zwierzęta są zazwyczaj traktowane jak ukochane członkowie rodziny. Ludzie nie wyobrażają sobie życia bez futrzastego przyjaciela. Inaczej rzecz ma się w innych krajach, daleko od Europy.

Zwierzęta przez lata zyskały sobie miano najlepszego przyjaciela człowieka. Psy i koty przez wiele lat stały się bardzo cenne dla ludzi. Nikt nie wyobraża sobie krzywdzić zwierzaczka o słodkim pyszczku. Niektórzy jednak nie mają oporów, by robić z kota np. kamizelki.

Przerażające, przez co przechodzą bezdomne zwierzęta

To straszne, że dla niektórych krzywda zwierząt jest czymś powszednim. Nikt nie liczy się tam z prawami najmniejszych - psy i koty są wykorzystywane ku uciesze innych. Chodzi oczywiście o Chiny. W tym azjatyckim kraju popularne jest zjadanie czworonogów i futrzastych przyjaciół człowieka. Bezdomne zwierzaki nie mają szans w starciu z polującymi na ich futra i skórę.

Chińczycy nie chcą, by złapany w pułapkę zwierzak w całości się "zmarnował". Po wykorzystaniu mięsa, w ręce odpowiednich osób trafiają skóry i futra kocich przyjaciół. Nie widzą problemu w wykonywaniu z pozyskanych materiałów kamizelek. Większość takich produktów trafia oczywiście na rynek azjatycki, ale coraz bardziej popularne staje się sprzedawanie gotowych ubrań na zachodni rynek. Do Europy spływają chińskie wyroby, a wiele osób nie jest świadomych, że piękne kamizelki są robione z żywych zwierząt cierpiących katusze przed śmiercią.

Nie tylko bezdomne zwierzęta są wykorzystywane w podły sposób

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z wysuszonych skór robi się nie tylko różnobarwne kamizelki, chętnie noszone przez goniące za modą kobiety. Futro przeznaczane jest na szycie bezrękawników, obszyć do kapturów i rękawów kurtek. Oburzające jest to, co całkiem niedawno wyszło na jaw - handlarze kocimi skórami posuwają się nawet do kradzenia domowych kotów mających prawnych właścicieli. Liczy się rozmiar zwierzaka, kolor futra i wygląd - długowłose futrzaki padają najczęstszą ofiarą porwań.

Dzisiaj grzeje: 1. Ilu mężów miała Elżbieta Jaworowicz? Nigdy nie zgadniecie
2. Niestety, kolejny dramatyczny wieczór w Polsce. Nagły wybuch ognia na południu kraju

Obrońcy praw zwierząt próbują prężnie działać w Chinach. Ciągle zbierają fundusze na sterylizację kociaków - głównie tych bezdomnych. Spowodowanie, że koty przestaną się rozmnażać zmniejsza ich ilość na ulicach, co z czasem może sprawić, że biznes handlarzy skórami zaniknie. Niestety, koty wymagają sporego nakładu środków i opieki. Kotki wypuszczone na ulicę tuż po zabiegu są narażone na zakażenia i pewną śmierć. Potrzeba również wielu wolontariuszy i innych rąk do pracy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potarł świecą kafelki w łazience. Efekt odbiera mowę, fenomenalny trik na piękną glazurę
  2. Staropolski przepis na genialne pierogi z kapustą podbije serca domowników. Idealne na święta, co roku będziesz je robić
  3. Herbata z imbirem ma niesamowite właściwości lecznicze. Odchudzanie i oczyszczanie to dopiero początek
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Nowy podatek zapłacą WSZYSCY! Ceny niemal najpopularniejszego produktu w kraju poszybują w górę

Źródło: Jest pozytywnie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News