Usłyszeli dziwny dźwięk dobiegający ze zbitej kuli błota. Gdy ją rozkruszyli, zamarli

Usłyszeli dziwny dźwięk dobiegający ze zbitej kuli błota. Gdy ją rozkruszyli, zamarli Źródło: Facebook.com brent.lodge.wildlife

Zwierzę znalazło się w pułapce, nie miało szansy wydostać się samodzielnie ze zbitej kuli błota. Kiedy usłyszeli dziwne piszczenie ze środka grudy ziemi, natychmiast ją rozkruszyli. Nie mogli uwierzyć w to, co znaleźli pod grubą warstwą gliny.

Zwierzę prawdopodobnie chciało się schować przed niebezpieczeństwem, jednak wpadło w śmiertelną pułapkę. Kiedy przypadkowi przechodnie usłyszeli dziwne dźwięki z wnętrza kuli błota, nie mieli pojęcia, czego się spodziewać. Rozkruszyli grudę ziemi i zamarli z zaskoczenia.

Zwierzę znalazło się w śmiertelnej pułapce

Pewien mężczyzna przyniósł do kliniki Brent Lodge Wildlife Hospital w brytyjskiej miejscowości Sidlesham kulę błota, z której wnętrza dobiegały dziwne dźwięki. Przypadkowy przechodzień zwrócił uwagę na grudę ziemi, kiedy usłyszał dobiegające z jej środka ciche piszczenie. Zaintrygowani weterynarze natychmiast przystąpili do delikatnego rozkruszania błota, a wkrótce ich oczom ukazał się niewiarygodny widok.

Choć pracownicy tego ośrodka mieli wielkie doświadczenie w pomaganiu dzikim zwierzętom, tego się zupełnie nie spodziewali. Kiedy zaczęli kruszyć grubą warstwę zaschniętej gliny, ich oczom ukazał się mały, przestraszony jeż.

Zwierzę nie mogło się wydostać z grubej warstwy błota

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zwierzak prawdopodobnie wystraszył się czegoś podczas swojej wędrówki i gwałtownie zwinął się w kulkę, która potoczyła się kolejno przez wszystkie kałuże na drodze. Igły zwierzęcia oblepiła gruba warstwa błota, która szybko wyschła, powodując uwięzienie malucha w pułapce bez wyjścia.

Dzisiaj grzeje: 1. Żywioły na dobre rozszaleją się w 2 województwach, IMGW się szykuje. Zagrożenie zdrowia, a nawet życia i alerty 1. stopnia niedługo mogą być ogłoszone

2. Połamali małemu lwiątku łapy. Turyści robili sobie z nim zdjęcia, ślepi na jego cierpienie
 

Weterynarze są przekonani, że gdyby nie pomoc spacerowicza, zaintrygowanego piszczącą kulką ziemi, zwierzak prawdopodobnie by się udusił. Błoto szybko stężało znacznie ograniczając swojemu "więźniowi" dostęp do tlenu, a brak opadów sprawił, że jeż nie był w stanie samodzielnie wydostać się z zaschniętej gliny. Zwierzak został dokładnie oczyszczony i zbadany, a weterynarze udostępnili jego niezwykłą historię w sieci.


Facebook.com brent.lodge.wildlife

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jamniczek wita się z naszymi czytelnikami. Wszyscy już po porannej kawie?
  2. Alaskan Malamute wziął do pyska stopę dziecka. Chwilę później, wydarzyła się niebywała rzecz
  3. Rzecznik rządu właśnie postawił sprawę jasno. Zabrał głos ws. przywrócenie obostrzeń przed wyborami
  4. Artur Barciś nie lubi mówić o jednym fakcie. Wszedł do domu i padł na kolana, powód może załamać każdego
  5. Nic nie zapowiadało tragedii. Informacje o nagłej śmierci mistrzyni świata obiegają media, szczegóły wyciskają łzy
  6. Połamali małemu lwiątku łapy. Turyści robili sobie z nim zdjęcia, ślepi na jego cierpienie

Źródło: Podaj to

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News