Choroba zupełnie zmieniła wygląd tego zwierzęcia, ciężko go rozpoznać. Ciemne guzy pokrywają cały jego pysk

Choroba zupełnie zmieniła wygląd tego zwierzęcia, ciężko go rozpoznać. Ciemne guzy pokrywają cały jego pysk Źródło: Unsplash/ Diana Parkhouse

Zwierzę, które wyłoniło się z lasu, wyglądało bardzo dziwnie, wręcz przerażająco. Kobieta nie wiedziała na początku, z czym ma do czynienia. Dopiero po chwili zorientowała się, że zwierze jest oszpecone przez tajemniczą chorobę.

Zwierzę zupełnie nie przypominało zdrowego przedstawiciela swojego gatunku. Prezentowało bardzo smutny widok. Okazało się, że dolega mu choroba, która całkowicie je oszpeciła. Zmiany pojawiły się na pysku, szyi, klatce piersiowej. Kobieta, która zobaczyła biedne stworzenie, na długo nie zapomni tego spotkania.

Zwierzę oszpecone przez chorobę. Smutny widok

Julie Carrow z Minnesoty często wychodzi na łono przyrody i poluje na dorodne okazy. Jej niezawodnym narzędziem, na które złapała niejedno dzikie zwierzę, jest aparat fotograficzny. Uwiecznianie piękna przyrody to jej pasja od dawna. Gdy wychodziła na łowy w okolice Pipestone, nie spodziewała się, że trafi na tak nietypowy okaz.

Julie napotkała na swojej drodze zwierzę, którego nie potrafiła z początku określić. Dopiero po chwili zorientowała się, że ma przed sobą jelenia, którego ciało pokryte jest licznymi guzami. Znajdowały się one na jego pysku, głowie, szyi, klatce piersiowej. Widok był bardzo smutny, poruszył kobietę. Sfotografowała ona zwierzaka i opublikowała zdjęcia na Facebooku.

Choroba niegroźna, lecz uciążliwa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Julie, która sama jest zawodowo pielęgniarką, zapytała w poście internautów, czy ktoś z nich widział biedne, chore zwierzę i czy wie, jak można mu pomóc. "To łamie mi serce" - napisała. Wkrótce zaktualizowała swój wpis. Odezwał się do niej specjalista, który wyjaśnił, że spotkany przez nią jeleń ma włókniaki.

Są to niegroźne guzy, nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia, jednak mogą być bardzo uciążliwe. Jeleń ze zdjęć ma je na pysku i szyi, zasłaniają mu niemal oczy, przez co mogą utrudniać mu widzenie, oddychanie i jedzenie. Jedynym plusem szpecącej choroby może być fakt, że staje się nieatrakcyjny dla myśliwych.

Dzisiaj grzeje: 1. Dłoń dziecka nagle zaczęła puchnąć i czernieć, ledwo uszło z życiem. Rodzice 2-latki ostrzegają: sprawdzajcie place zabaw

2. Fantastyczne wieści dla wszystkich rencistów! Wasze renty mocno wzrosną

Julie poinformowano, że żadne działania wobec zwierzaka nie zostaną podjęte, ponieważ choroba nie jest zaraźliwa. Jeleń może cierpieć z powodu z pogarszającego się wzroku i węchu, ale poza tym narośle nie zagrażają jego życiu. Interwencja weterynarza nie jest potrzebna.

Źródło: Facebook/ Julie Carrow

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziecko wzięło na ręce nowo narodzonego kotka. Takiej reakcji kociej mamy nikt się nie spodziewał
  2. 44-letni aktor przyłapany z KOCHANKĄ! Zrobiono im zdjęcia na wakacjach, dziewczyna ma 22 lata. Nie uwierzycie, kim jest
  3. Do sieci trafiła treść kazania Rydzyka, jakie wygłosił podczas mszy. Odbierze wam mowę
  4. Nastolatka poszła oglądać wschód słońca. Są już wyniki jej sekcji zwłok, śledczy nie mają wątpliwości
  5. Zabrał swojego psa na ryby. Gdy zobaczył, co jego zwierzak wyciągnął z wody, nie mógł wyjść ze zdumienia

Źródło: Kochamy zwierzaki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News