Związkowcy będą protestować przeciwko umowom śmieciowym i zamrożonym płacom w budżetówce

Związkowcy będą protestować przeciwko umowom śmieciowym i zamrożonym płacom w budżetówce Źródło: fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Związki zawodowe zapowiedziały na najbliższą sobotę manifestację przeciwko umowom śmieciowym i zamrożonym płacom w budżetówce. Jak zapowiadają organizatorzy manifestacji na warszawskich ulicach ma się pojawić 50 tys. związkowców.

Jak wyjaśnia przewodniczący OPZZ Jan Guz, manifestacja związków zawodowych jest organizowana ponieważ rząd Ewy Kopacz nie chce rozmawiać ze związkami i ignoruje ich żądania dotyczące odmrożenia płac w budżetówce, które od sześciu lat się nie zwiększają oraz likwidacji umów śmieciowych. Guz zaznacza także, że związkom obiecuje się walkę z umowami śmieciowymi przez wprowadzenie do prawa pracy zmian dotyczących długości umów na czas określony, wprowadzenie minimalnej płacy godzinowej ale na obietnicach się kończy. Związkowcy żądają ponadto szybkiego wzrostu płacy minimalnej, wprowadzenia stawki godzinowej, wycofania antypracowniczych zapisów w kodeksie pracy, wyeliminowania umów śmieciowych, zwiększenia progresji podatkowej i sprawiedliwszego podziału dochodu narodowego. Organizatorami manifestacji są OPZZ, NSZZ Solidarność oraz Forum Związków Zawodowych. Poniżej publikujemy nagranie z konferencji OPZZ ws. manifestacji 18 kwietnia w Warszawie.

bh, źródło: natemat.pl/youtube.pl/OPZZcentrala
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News