ZUS w Koszalinie zamknięty. Powodem zakażenie koronawirusem

ZUS w Koszalinie zamknięty. Powodem zakażenie koronawirusem Źródło: Google Street View

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Koszalinie pozostaje zamknięty dla petentów. Odwołane są także wizyty lekarskie u lekarzy orzeczników. Powodem jest ognisko zakażeń koronawirusem COVID-19. ZUS przejdzie dezynfekcję.

ZUS w Koszalinie nie będzie świadczyć bezpośredniej obsługi klientów. Odwołane są także wszystkie zaplanowane badania u lekarzy orzeczników poinformował "Głos Koszaliński". Powodem tymczasowego zamknięcia oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest nowe ognisko zachorowań na koronawirusa.

W zeszłym tygodniu z Zakładzie w Koszalinie wykryto i potwierdzono pięć przypadków koronawirusa. Jak poinformował dzisiaj Karol Jagielski, rzecznik zachodniopomorskiego oddziału ZUS-u, dzisiaj ta liczba wzrosła do 8 osób.

ZUS w Koszalinie tymczasowo zamknięty

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Koszalinie pozostanie zamknięty dla petentów do odwołania. Nie będzie prowadzona bezpośrednia obsługa przy okienkach. Osoby, które mają do załatwienia sprawy w ZUSie mogą to robić elektronicznie - przez Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

PUE ZUS to platforma wprowadzona kilka lat temu, jako element dygitalizacji usług administracji publicznej w Polsce. Za pomocą e-administracji załatwić można większość spraw, które dotychczas wymagały wizyty w placówce. W PUE można nadać korespondencję do urzędu lub złożyć wnioski, w tym w ramach tarczy antykryzysowej. Aby zalogować się do PUE wystarczy profil zaufany, ten zaś założyć można bez wychodzenia z domu za pomocą bankowości elektronicznej.

Dla osób, które nie chcą załatwiać spraw przez internet, koszaliński ZUS przygotował specjalną skrzynkę podawczą. Wnioski i dokumenty można wrzucać do ustawionych przed budynkiem ZUS-u specjalnych skrzyń. Wszystko odbywa się bez kontaktu z pracownikami.

Dzisiaj grzeje:
1. Już nie ma odwrotu. Minister przekazał ostateczną decyzję, czekali na nią wszyscy rodzice
2. Minister Edukacji właśnie wydał oświadczenie. Wiadomo już, co z powrotem uczniów do szkół przed wakacjami

Karol Jagielski z zachodniopomorskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dodaje: "Z powodu sytuacji epidemicznej w sobotę miała miejsce dezynfekcja całego budynku. Przeprowadziliśmy zamgławianie wszystkich pokoi i dezynfekcję metodą drobnokropelkową ciągów komunikacyjnych w placówce". Nie jest znana data ponownego przywrócenia obsługi bezpośredniej w koszalińskim ZUS-ie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od dzisiaj MEN wprowadza nowe zmiany. Co czeka uczniów szkołach?
  2. Córka Lewandowskich ma wielki talent. Niesamowite, że tyle potrafi już w wieku 3 lat
  3. Pięknie zdobi ogród i nie wymaga żadnej pielęgnacji. Dzięki niej każdego roku będziesz pękać z dumy
  4. Przez pandemię szef zmniejszył twoje wynagrodzenie? Niestety, nie mamy dobrych wieści
  5. Niemal 2 miliony Polaków zażywa jeden lek. Uwaga, może zwierać rakotwórczą substancję
  6. Cukier do herbaty wsypujesz przed czy po zalaniu wrzątkiem? Kolejność ma ogromne znaczenie, mnóstwo ludzi popełnia wielki błąd

Źródło: Głos Koszaliński

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News