Jeśli zrobiłeś jedną drobną rzecz, podpadłeś ZUS-owi. Konsekwencje mogą być opłakane

Jeśli zrobiłeś jedną drobną rzecz, podpadłeś ZUS-owi. Konsekwencje mogą być opłakane Źródło: Wikipedia/Henryk Borawski/CC BY-SA 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

ZUS nie będzie miał litości, jeśli się pomylisz, możesz ponieść poważne konsekwencje. Warto wszystko dokładnie sprawdzić, przed złożeniem dokumentów.

ZUS może wyciągnąć srogie konsekwencje wobec płatników, którzy pozwolą sobie na pomyłkę. Warto dokładnie sprawdzić dokumenty przed złożeniem ich w urzędzie. Może to nas uratować przed dotkliwą kara, ZUS nie będzie miał litości.

ZUS może srogo ukarać płatnika za to przewinienie

W Polskich urzędach powoli rozpoczyna się gorący sezon rozliczeń podatkowych. Błąd w wyliczeniach podatkowych w przypadku przedsiębiorcy będzie skutkował również błędnie wyliczoną składką na ubezpieczenia społeczne w ramach tzw. małego ZUS plus. Jak podała "Rzeczpospolita" z obniżonej stawki może skorzystać około 320 tys. najmniejszych firm. 

- W małym ZUS plus są one uzależnione od dochodu z działalności wykazanego w zeznaniu PIT - napisali w artykule dziennikarze gazety "Rzeczpospolita".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Warto dokładnie sprawdzić wyliczenia przed złożeniem zaznania dochodowego, bo jak przekonuje doradca finansowy, Artur Kowalski, jeden błąd pociąga za sobą kolejny, a to może spowodować w przyszłości wiele kłopotów i urzędniczego zamieszania. Przedsiębiorca będzie miał za jednym zamachem zaległość zarówno w PIT, jak i w ZUS. 

Tzw. mały ZUS przysługuje około 320 tys. najmniejszych firm

Być może błędy wyjdą na jaw przy kontroli, jednak może to się wydarzyć dopiero po latach, które doprowadzą do srogiego ukarania nieuważnego płatnika. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy dostają pilne smsy, Ty też? Nie wolno go ignorować, oznacza ogromne niebezpieczeństwo
2. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiana aktorka. Jej syn błaga o pomoc

Dziennikarze gazety podają, że pomyłka może się zdarzyć jeszcze na etapie liczenia dochodu z działalności. Z wiadomości przekazanych przez Krajową Informację Skarbową, można wnioskować, że na potrzeby PIT dochód można pomniejszyć o straty z poprzednich lat oraz różne ulgi, ale nie można tego zrobić dla celów ZUS, ponieważ spowoduje to automatyczne bezpodstawne obniżenie stawki.

- Ten, kto obniży dochód o straty czy ulgi, będzie miał od razu zaniżoną składkę - powiedział Artur Kowalski. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Korzystnie wpływa na wzrok, poprawia funkcjonowanie serca oraz nadaje skórze złocisty kolor. Znajdziesz ją w każdym sklepie
  2. Wielkie wyróżnienie dla Łukasza Piszczka. Otrzymał je na specjalnych zasadach
  3. Rodzina drży z obaw o Annę Dymną, boją się najgorszego. Chodzi o jej zdrowie
  4. Nieludzkie, do nieprzytomności pobił piękną kobietę na środku ulicy. Powód nie mieści się w głowie
  5. Mąż kazał przeczytać żonie swoje zapiski, a potem strzelił. Najgorszą rzecz zrobił dopiero, kiedy zaczęła krzyczeć
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News