Przerażające, jak traktują słonia w ZOO. Wszystko dla radości turystów

Przerażające, jak traktują słonia w ZOO. Wszystko dla radości turystów Źródło: youtube/college_of_gamers/

Popularne ZOO nie potrafi zaopiekować się swoimi zwierzętami. Pracownicy w okrutny sposób traktują nie tylko małego słonia, ale i inne stworzenia. Jeden ze słoni na swój sposób próbuje pokazać, jak bardzo jest przerażony. Ludzie zaczęli reagować na to, co się dzieje. Ten widok mrozi krew w żyłach.

ZOO w Tajlandii każdego dnia odwiedzają setki turystów. Choć każdy z nich podziwia znajdujące się w zamknięciu zwierzęta, już nie każdy niestety wie, jak traktowane są one poza zasięgiem ich wzroku. Jeden z małych słoni stara się pokazać, że bardzo cierpi przez to, do czego jest zmuszany. Tym, którym udało się ujrzeć prawdziwe oblicze zoo, pękło serce.

Tajlandzkie ZOO znęca się nad małym słoniem 

Słonik imieniem Dumbo (tak, jak postać z bajki wytwórni Disney) każdego dnia jest zmuszany do wykonywania najdziwniejszych sztuczek. Pracownicy chcą, by turyści mieli jak najlepszą zabawę podczas zwiedzania, dlatego też zmuszają zwierzaka do zabawiania zgromadzonej wokół niego publiki.

Nawet do trzech razy dziennie słoniątko musi tańczyć, wykonywać przeróżne triki cyrkowe, a także grać na instrumentach. Opiekunowie nie zwracają nawet najmniejszej uwagi na samopoczucie zwierzęcia, które, gdy tylko nie występuje, chowa się z dala od wszystkich. Dumbo ssie swoją trąbę. W taki sposób słonie pokazują, że się boją lub też tęsknią za swoją mamą. Wielu ludzi, którzy odwiedzają tamtejsze ZOO, świetnie się bawi oglądając trud i wysiłek słonika, nie zważając na to, że cierpi. Na całe szczęście znaleźli się też ci, którzy widzą w tym coś złego. 

 

Okoliczni mieszkańcy reagują 

Setkom osób nie spodobało się to, co dzieje się w ZOO w prowincji Phuket. Postanowili niezwłocznie zareagować. Utworzono petycję, która ma uratować Dumbo. Ludzie chętnie biorą udział w całej akcji, w związku z czym udało się zebrać już ponad 50 tysięcy podpisów. 

Dodatkowo grupa aktywistów Moving Animals zorganizowała kampanię, dzięki której zwierzę może trafić do tzw. sanktuarium na słoni.

- Mamy nadzieję, że słoniątko pewnego dnia będzie mogło żyć w miejscu, w którym będzie mogło poczuć szczęście i spokój, bez groźby nadużycia siły bądź zmuszania do występów ku uciesze próżnych, nieświadomych turystów. - wyznaje jeden z członków grupy.

Okazuje się jednak, że Dumbo nie jest jedynym zwierzakiem, który potrzebuje pomocy innych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

 

Opiekunowie ZOO nie dbają o zwierzęta

Okoliczni mieszkańcy oraz turyści, którzy mieli okazję odwiedzić tamtejsze ZOO, oceniają je jako jedno z najgorszych. Według nich nie tylko słonik Dumbo jest traktowany w okrutny sposób.  

- Sowy uwiązane na sznurach, wydry z rozwolnieniem oraz tygrysy z ranami oczu i ciała. Część z nich jest najprawdopodobniej ślepa. Nie powinniśmy byli tu przychodzić. Nawet teraz, gdy jestem już w domu, wciąż mam przed oczami te biedne zwierzęta - wyznaje jedna z osób, które odwiedziły ZOO. 

Pozostaje mieć zatem nadzieję, że uda się uratować nie tylko Dumbo, ale i pozostałe zwierzęta, a ogród zoologiczny zostanie ostatecznie zamknięte. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. To była wielka TRAUMA Marty Kaczyńskiej. Tak obrzydliwego żartu się nie spodziewała
  2. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  3. Barbara Kurdej-Szatan na okładce z mamą i córką. Wyjątkowe zdjęcie
  4. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  5. Nowe fakty w sprawie Komendy. Prokurator wrobił niewinnego człowieka?!
  6. Partner Przybylskiej oskarżony o gwałt i odurzenie w areszcie. Jego pełnomocnik wydał właśnie oficjalne oświadczenie

Źródło: TURYSTYKA.WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News