Mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Soczi i Pjongczang, Kamil Stoch cieszy się ogromną popularnością. Wciąż jednak nie wiemy o nim wszystkiego. Rąbka tajemnicy uchyliła jego żona, Ewa Bilan-Stoch.

Dziś skończył się bardzo udany sezon dla polskich skoków narciarskich, ale przede wszystkim Kamila Stocha. Polak zdobył w tym sezonie niemal wszystko, co mógł.

Sportowiec z Zębu wygrał Turniej Czterech Skoczni, zdobył olimpijskie złoto, srebro na mistrzostwach świata, a na dodatek zwyciężył w Pucharze Świata i zabrał kolejną już, trzecią kryształową kulę do domu.

Stoch wyniesiony został w ostatnich kilku latach do rangi bohatera narodowego. Trudno się dziwić, gdyż skoczek dokonał rzeczy, których nie udało się dokonać nawet Adamowi Małyszowi. Z takiego obrotu spraw bardzo cieszy się również Wojciech Fortuna, dawny mistrz olimpijski z Sapporo.

Dzięki temu, że Kamil osiąga sukcesy, wciąż ktoś pamięta też o mnie, starym mistrzu sprzed 46 lat. Gdyby nie jego skoki, nie podpisywałbym tylu autografów – powiedział w rozmowie z „Faktem”.

Kamil Stoch i Ewa Bilan

Żona Stocha postanowiła ujawnić tajemnicę swoją i skoczka – to, jak zrodziła się między nimi miłość. Wszystko zaczęło się w Zakopanem w miejscowej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Uczęszczało tak oboje dzisiejszych małżonków. Ewa trenowała judo, Kamil oczywiście skoki narciarskie. Żona mistrza olimpijskiego postanowiła opowiedzieć o początkach ich znajomości.

Kamil do dziś wspomina, że zawsze chodziłam wszędzie z judokami i nie dało się do mnie dopchać. Byliśmy zgraną ekipą. Zdarzało się, że ważący 160 kilogramów Janusz Wojnarowicz odprowadzał mnie do szkoły. Czasami nawet z kolegą ze Słowacji, który ważył 140 kg, więc w sumie ochraniało mnie trzysta kilogramów żywej wagi. Nie dziwię się, że Kamil trochę się obawiał – powiedziała w rozmowie z „Faktem”.

Stochowie zbliżyli się do siebie dopiero po wielu latach. Podczas zawodów w Planicy, gdzie Kamil nie zakwalifikował się do konkursu głównego. Wtedy udał się na spacer po mieście, a tam spotkał Ewę. Tak rozpoczęła się ich bliższa znajomość, która przerodziła się w poważny związek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda „M jak Miłość” poszła do Polsatu. Z jej twarzą zrobili coś strasznego
  2. Rydzyk się przestraszył! Pokrętnie tłumaczy się z samochodów od bezdomnego
  3. Polski aktor wpadł w furię na imprezie. Zszedł ze sceny, zaczął się szarpać

Kibicujesz Kamilowi Stochowi?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

W jakim wieku Kamil Stoch zdobył pierwsze złoto? SZOK! 10 nieznanych faktów z jego życia

10 cytatów Piotra Żyły, które rozbawią cię do łez [ZOBACZ!]

źródło: fakt.pl