Zaskakujące słowa żony Pawła Adamowicza na pogrzebie. Tego nikt się nie spodziewał

Zaskakujące słowa żony Pawła Adamowicza na pogrzebie. Tego nikt się nie spodziewał Źródło: Fot. Facebook

Żona Pawła Adamowicza uczestniczy dziś oczywiście w uroczystościach pogrzebowych, podczas których jego prochy zostaną złożone w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Podczas przemówienia życiowej partnerki zamordowanego prezydenta padły bardzo ważne, ale także zaskakujące słowa. Wielu poruszonych Polaków nie może uwierzyć w jej stanowczą prośbę.

Żona Pawła Adamowicza przeżywa obecnie niewyobrażalne wręcz cierpienie. Pani Magdalena zdecydowała się jednak przemówić podczas uroczystości pogrzebowych męża. W czasie jej wystąpienia trudno było powstrzymać łzy.

Żona Pawła Adamowicza w stanowczy sposób zaapelowała do żałobników

Partnerka zamordowanego prezydenta Gdańska zaapelowała do przyglądających się uroczystości Polaków w bardzo ważnej sprawie. Zaznaczyła, że chociaż jest to niezwykle bolesna uroczystość, ona nie chce, aby ktokolwiek tego dnia się smucił i o to też prosi żałobników. Zamiast tego życzyła sobie, aby dobrze i ciepło wspominać Pawła Adamowicza, którego śmierć jej zdaniem nie może pójść na marne. Zamiast tego ma doprowadzić do zatarcia się podziałów zarówno politycznych, jak i społecznych, trawiących krajową debatę publiczną.

Magdalena Adamowicz o mężu

Poza tym Magdalena Adamowicz wspomniała wspólne lata z mężem, które były wypełnione szczęściem i rodzinną miłością. Ostatecznie przyznała za to, że chociaż bez niego jest sama, to nie samotna. Ze wszystkich stron świata przyjechało bowiem na jego ostatnie pożegnanie wielu przyjaciół oraz ludzi dobrej woli, chcących oddać zamordowanemu samorządowcowi hołd.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wielu obserwatorów uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska przyznało za pośrednictwem portali społecznościowych, że są zadziwieni bardzo silną postawą żony samorządowca oraz jej emocjonalnym apelem. Nie wyobrażają sobie bowiem, jak w tak smutnym dniu można nawet próbować nie odczuwać żalu oraz wielkiej rozpaczy po śmierci uwielbianego prezydenta, który odszedł zdecydowanie przedwcześnie. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. DNO! TVP ocenzurowało Donalda Tuska na pogrzebie Pawła Adamowicza
  2. Ile lat ma Bogumiła Wander? Słynna prezenterka zmieniła się nie do poznania
  3. Ksiądz właśnie przekazał wzruszające słowa Franciszka na pogrzebie Adamowicza
  4. Gdzie mieszka Grażyna Kulczyk? Była żona Jana Kulczyka ma spektakularne nieruchomości
  5. Z ostatniej chwili: Wspaniała inicjatywa księdza na pogrzebie Adamowicza
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News