Kiedy żona umarła, mąż przychodził na cmentarz i odprawiał przy jej grobie zaskakujący rytuał. Po latach wydarzyła się cudowna rzecz

Kiedy żona umarła, mąż przychodził na cmentarz i odprawiał przy jej grobie zaskakujący rytuał. Po latach wydarzyła się cudowna rzecz Źródło: .

Żona była przez lata odwiedzana przez swojego męża, który nie mógł sobie wybaczyć jej śmierci. W trakcie wizyt mężczyzna robił coś, co zwracało na niego uwagę całego cmentarza. Po wielu latach zdarzył się cud, a wszystko dzięki władzom warszawskiej Białołęki.

Żona pewnego mężczyzny zmarła w połogu. Kobieta, która słynęła ze swojej pracowitości, nie przejmowała się słowami swojego lekarza i zajmowała się domem. Pewnego dnia jej ukochany znalazł ją martwą w jednym z pokoi mieszkania. Kobietę upamiętniono białym pomnikiem, który przedstawia ją w pełnej krasie, a jej mąż wielokrotnie odwiedzał to miejsce, za każdym razem odprawiając swoisty rytuał. Później nagrobek niszczał, aż w końcu całkiem zniknął. Jednak finał tej historii jest mimo wszystko szczęśliwy.

Żona została pochowana na cmentarzu tarchomińskim. Mąż czcił jej pamięć w niezwykły sposób

Na pomniku wyobrażającym młodą kobietę zawarty został napis "Krycha" i data śmierci ukochanej - 1937 rok. Mąż przez wiele lat, aż do swojej śmierci, odwiedzał nagrobek i zawsze miał pod ręką patefon, na którym puszczał ulubione piosenki swojej żony. Kiedy mężczyzna zmarł, grób tracił swoją urodę i przestał być odwiedzany. Piękny, biały pomnik niszczał i zarastał. Na pewien czas nawet zniknął, jednak nie z powodu decyzji o jego wyburzeniu, ale dlatego, żeby poddać go renowacji.

Akcja odnawiania nagrobka nie była prosta ani tania, jednak dzięki staraniom władz miejskich i wolontariuszy, pomnik wróci na swoje stare miejsce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Cmentarz tarchomiński potrzebuje pomocy

Odnowienie nagrobka "Krychy" jest wspaniałą wiadomością, ale sama nekropolia potrzebuje pomocy. Na cmentarzu znajduje się wiele zabytkowych i zaniedbanych nagrobków. Aby pomóc działaczom miejskim w renowacji miejsc pochówku, w tym roku będzie można wpłacać datki wolontariuszom, którzy będą na cmentarzu od 31 października do 2 listopada.

Dzisiaj grzeje: 1. DRAMAT gwiazdy TVP. Mąż aktorki w ciężkim stanie
2. Fani zdruzgotani. Monika Zamachowska właśnie została wyrzucona z "Pytania na śniadanie" w TVP

- Stajemy ramię w ramię razem z wolontariuszami ze szkół, żeby ratować to, co na naszej nekropolii najcenniejsze. W ubiegłym roku zebraliśmy rekordową kwotę ponad 22 tys. złotych, a dotychczasowe kwesty pozwoliły na renowację aż siedmiu obiektów - mówi wiceburmistrz Jan Mackiewicz ze stowarzyszenia Razem dla Białołęki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W sieciówkach lepiej nie tykaj paragonu. Nie masz pojęcia, jak narażasz własne zdrowie
  2. Nie żyje kultowy aktor. Rodzina poinformowała o śmierci 77-latka
  3. Bardzo smutna wiadomość. 2-letnia córka gwiazdora, którego hity znają tysiące osób, zmarła na jego oczach
  4. Apel rodziny zmarłej w tragicznych okolicznościach mamy i jej trzech małych córek. Polsat przekazał smutne informacje
  5. Nagle wstał i na żywo zaczął pokazywać wszystkie tajemnice własnego domu. Twierdzi, że kontaktuje się ze zmarłymi

Źródło: o2

Następny artykuł