Denerwowało ją chrapanie męża. Zaświeciła światło i przerażona pojęła, że trzeba wzywać karetkę

Denerwowało ją chrapanie męża. Zaświeciła światło i przerażona pojęła, że trzeba wzywać karetkę Źródło: Unsplash/Gregory Pappas

Żona po raz kolejny nie mogła zasnąć przez głośne chrapanie męża. Tym razem puściły jej nerwy i kopnęła swojego małżonka, żeby przestał. Nie zareagował, kobieta po chwili zauważyła, że coś jest z nim nie tak.

Żona nie sądziła, że irytujące chrapanie, może oznaczać coś bardzo groźnego dla zdrowia i życia. Gdy kobieta zobaczyła, że mimo kopniaka, jej partner dalej chrapie, potrząsnęła nim, żeby się obudził. Wtedy zorientowała się, że jej mąż jest cały spocony, a chrapanie to próby złapania ostatnich oddechów w życiu. Natychmiast wezwała karetkę.

Żona nie mogła znieść chrapania męża. Chwilę później go opłakiwała

Niestety, było już za późno i kiedy ratownicy przyjechali na miejsce, jej mąż już nie żył. Ten dramat przeżyła Lisa Lee, która wraz z Lewisem miała kilkuletniego syna. Później okazało się, że chrapanie młodego, bo 25-letniego mężczyzny było jednym z objawów poważnej choroby. Gdyby ich nie zbagatelizowali, jej mąż mógłby wciąż żyć.

Chrapanie w nomenklaturze medycznej nazywa się bezdechem sennym. To brzmi już znacznie groźniej niż znana nam przypadłość, a do tego ma spory wpływ na dotlenianie organizmu i pracę serca. Rok wcześniej Lewis był badany, a lekarze wykryli wtedy, że cierpi on z powodu arytmii serca. Mimo takiej diagnozy zbagatelizowali objaw, twierdząc, że w przypadku 25-latka nie jest to nic groźnego.

Chrapanie może być objawem poważnej choroby

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W tym przypadku pomóc mogłaby operacja wszczepienia wewnętrznego defibrylatora, który przywraca rytm serca w podobnych sytuacjach. Niestety, błędne założenia lekarzy doprowadziły do tragedii. Lisa wciąż bardzo przeżywa stratę, szczególnie że ma świadomość, że tragedii można było uniknąć, gdyby nie bagatelizowanie objawów.

Dzisiaj grzeje: 1. Kasia Cichopek jest w ciąży? Nowe zdjęcia mówią WSZYSTKO
2. Nie żyje legenda piłki nożnej. Grał w historycznym remisie Polaków na Wembley

Żona Lewisa obecnie samotnie wychowuje syna. Z powodu tragedii, jaką przeżyła, zdecydowała się na działalność społeczną. Prowadzi kampanię, w której uświadamia innych, co mogą oznaczać z pozoru niegroźne objawy. Szczególnie że choroba jest dosyć trudna do wykrycia i zdiagnozowania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Pierwszy dzień zimy zaskoczył nawet synoptyków. IMGW już szykuje się do wydania alertów pogodowych
  4. Syn Maryli Rodowicz wypowiedział się na temat rozwodu rodziców. Bolesne słowa dla każdej matki
  5. Na Pomorzu tata zabił 5-letnią Milenkę. Nie poszedł do więzienia, mieszkańcy zamarli

Źródło: Jestpozytywnie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News