Skandal na pogrzebie Romualda Lipki. Nie powinno się wydarzyć

Skandal na pogrzebie Romualda Lipki. Nie powinno się wydarzyć Źródło: East News Piotr Molecki

Żona, członkowie rodziny i przyjaciele pożegnali dziś Romualda Lipko. Legendarny muzyk zmarł w nocy z 6 na 7 lutego, wcześniej przez długi czas walczył z chorobą nowotworową. Jednym z żałobników okazał się Krzysztof Cugowski, którego wygląd mógł wywołać niemałe emocje.

Żona Dorota, syn Remigiusz, bliscy oraz przyjaciele zgromadzili się dziś w archikatedrze lubelskiej, aby pożegnać lidera Budki Suflera. Romuald Lipko zmarł w wieku 69 lat po długiej walce z rakiem dróg żółciowych i wątroby. Pochowano go na cmentarzu przy ul. Lipowej, gdzie sam chciał spocząć.

Żona, bliscy i przyjaciele towarzyszyli Lipce w ostatniej drodze

Uroczystości żałobne przyciągnęły wielu fanów muzyka, którzy z bólem przyjęli wieść o jego odejściu. Jak przekazały media, w mieście kursują dziś bezpłatne autobusy, umożliwiające przedostanie się na cmentarz. Sympatycy Budki Suflera mogli też oglądać pogrzeb na specjalnym telebimie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W archikatedrze, a później przy samym grobie Lipki nie zabrakło oczywiście wielkich gwiazd polskiej muzyki. Wśród nich był także doskonale znany słuchaczom Krzysztof Cugowski. Jego strój, który wybrał na tę przykrą okazję, wywołał jednak spore oburzenie żałobników.

Krytyka pod adresem Cugowskiego

Dzisiaj grzeje: 1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
2. Polacy trzymali kciuki, niestety choroba okazała się silniejsza. Media obiegła właśnie wiadomość o bolesnej śmierci Karoliny


3. Na wakacjach schudła -17kg! Odchudziła ją TA roślina… Sprawdź

Podczas gdy większość uczestników uroczystości pogrzebowych wybrała czarne, eleganckie ubrania, Cugowski przybył do kościoła w bordowym swetrze, zielonej kurtce i rozwianym szaliku. W komentarzach pod zdjęciami muzyka nie zabrakło negatywnych komentarzy, w których internauci stwierdzali, że nie zachował się odpowiednio i nie oddał zmarłemu stosownego szacunku. Dodawali, że coś podobnego nigdy nie powinno mieć miejsca. Być może roztargnienie i wygląd muzyka tłumaczyć można żałobą. Mimo wszystko krytyka, która na niego spadła, okazała się ogromna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mole spożywcze są niebezpieczne dla zdrowia. Domowe sposoby na pozbycie się ich
  2. Nowe godziny skoków narciarskich w Bad Mitterndorf. Pogoda płata figle organizatorom
  3. Rewelacyjnie prosty sposób na gęsty i bardziej odżywczy rosół. Wszystko za sprawą jednego składnika, który z powodzeniem używasz do przetworów
  4. Widok grobu córki Eleni po latach przytłacza. Została zastrzelona 26 lat temu
  5. Pies bał się, że nigdy nikt go nie adoptuje. Gdy w końcu przyszła kolej na niego, jego reakcja doprowadziła wszystkich do łez

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News