Wsiadła do karetki i rozpoczął się prawdziwy koszmar. Gdy dojechali na miejsce, wszyscy byli zdruzgotani widząc, co zrobili ratownicy

Wsiadła do karetki i rozpoczął się prawdziwy koszmar. Gdy dojechali na miejsce, wszyscy byli zdruzgotani widząc, co zrobili ratownicy Źródło: Pixabay / Detmold

Żona czekała w szpitalu na nową receptę. Nagle zasłabła i lekarze zdecydowali o przetransportowaniu jej do specjalistycznej, warszawskiej kliniki. Prawdziwy dramat rozegrał się, kiedy umieszczono ją w karetce.

Żona Pana Jarosława zmarła podczas transportu do szpitala, lecz nie z powodu swojej choroby. Mąż kobiety jest załamany, trójka ich dzieci straciła mamę, a on ukochaną. To był prawdziwy horror. Wszystko widzieli policjanci eskortujący karetkę na prośbę lekarzy. 

Pani Dorota zemdlała, kiedy czekała na nową receptę w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Lekarze zdecydowali, że jej stan wymaga natychmiastowego transportu do kliniki w Warszawie. Kobieta została wsadzona do karetki, a personel poprosił policję o asystę w czasie podróży. To właśnie funkcjonariusze zauważyli liczne nieprawidłowości, do których doszło po drodze.

Żona mężczyzny zasłabła w szpitalu

Policjanci o wszystkim zawiadomili prokuraturę. Kierowca karetki nie był ratownikiem medycznym, nie miał również uprawnień do kierowania pojazdem uprzywilejowanym. Zamiast niego karetkę prowadził jeden z ratowników, który powinien zajmować się pacjentką. Lekarka, która towarzyszyła chorej w transporcie, zamiast zostać przy nieprzytomnej kobiecie, usiadła z przodu, zostawiając ją samą na tyłach samochodu. Funkcjonariusze przekazali, że po tym, jak pacjentka się zatrzymała, doktor wykonała reanimację, a później paliła papierosy przy samochodzie.

Ponadto w karetce, w czasie prowadzenia czynności ratunkowych, skończył się tlen, niezbędny do ratowania życia. Funkcjonariusze zauważyli też, że ogólny stan techniczny pojazdu był bardzo zły.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W wyniku niedotlenienia pani Dorota doznała nieodwracalnych uszkodzeń mózgu. Kobieta zmarła po 10 dniach. Stwierdzono śmierć mózgu i odłączono ją od urządzeń podtrzymujących życie. Ratownicy nie widzą w swoim zachowaniu nic złego. Twierdzą, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami.

- Chora została przygotowana do transportu w sposób profesjonalny, wykorzystujący wszystkie możliwości, jakie daje współczesna medycyna. Ponadto lekarze z USK ponadstandardowo poprosili o wsparcie policji, by usprawnić transport pacjentki do Warszawy - mówi Katarzyna Malinowska-Olczyk z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Żona Pana Jarosława osierociła troje dzieci

Również firma, do której należała karetka, nie przyznaje się do żadnych uchybień. Pomimo tego, pojazd zaraz po tragedii trafił do remontu.

- To zupełne bzdury. Tlen się skończył, ale mieliśmy drugą butlę. Musieliśmy przepiąć reduktor. Pani doktor była przy pacjentce. Przewóz był realizowany prawidłowo - skomentował Michał Brzeski z firmy M Medica.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Zbrodnia wstrząsnęła Polską
2. Już za chwilę czeka nas ogromna zmiana pogody, nad Polskę nadciągną syberyjskie mrozy. Tak źle nie było od 30 lat

Rodzina kobiety jest załamana. Zmarła miała tylko 44 lata. Jej mąż został sam z trójką dzieci.

- Nie mogę tego przeboleć. Miała mieć przeszczep. A zmarła nie z powodu choroby, tylko niedotlenienia mózgu. Zostałem sam z trójką dzieci. Miałem piękną żonę, one wspaniałą matkę, mieliśmy taką cudowną codzienność. Teraz jest ból, smutek i niedowierzanie, że mogło Dorotę spotkać coś tak potwornego - powiedział pan Jarosław.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest ZNACZNIE gorsza
  2. Nie żyje ojciec aktora "M jak miłość". Był znanym muzykiem, miał 67 lat
  3. Pomogła bezdomnemu narkomanowi, który grzebał w śmietniku. 14 lat później zobaczyła go i zaczęła płakać
  4. Słynny stylista pokazał, jakie włosy są najlepsze dla kobiet po 60. roku życia. Idealna fryzura
  5. Zapomnij o smażeniu, teraz kotlety schabowe z piekarnika są prawdziwym hitem. Tak pysznych i zdrowych jeszcze nigdy jadłeś

źródło: Popularne

Następny artykuł