Mąż zabił żonę podczas rozprawy rozwodowej. Najgorsze są słowa jej ojca, które wypowiedział po tym wszystkim

Mąż zabił żonę podczas rozprawy rozwodowej. Najgorsze są słowa jej ojca, które wypowiedział po tym wszystkim Źródło: .

Żona podczas sprawy rozwodowej została zabita przez swojego męża. Nawet śmierć córki nie wzruszyła ojca, którego słowa wstrząsnęły ludźmi na całym świecie.

Żona zaraz po wyjściu z więzienia złożyła papiery rozwodowe. Jak w ogóle znalazła się w więzieniu? Otóż jej mąż podał ją do sądu. Kobieta została oskarżona przez mężczyznę o zdradę. Sąd orzekł o winie i 2018 roku skazał ją na półtora roku pozbawienia wolności. Po wyjściu na wolność zrobiła coś, czego nie mogła zrobić będąc w więzieniu - wystąpiła o rozwód. 

Żona zamordowana na sali sądowej

Obydwoje zjawili się na rozprawie, a tam padło sześć strzałów. Mąż wycelował pistolet w stronę żony i pociągnął za spust. Kobieta nie miała szansy przeżyć. Po śmierci jej ojciec złożył wstrząsające wyznanie twierdząc, że "dostała to, na co zasłużyła. Popiera sprawcę". 

Morderca został natychmiast aresztowany. Stanie przed sądem za zabójstwo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprawa kobiet w Kurdystanie

Kobiety w Kurdystanie nie mają lekko. Opisana wyżej historia to tylko przykład tego, jak wygląda ich życie i ich prawa w tym kraju. Mężczyzna, który zabił swoją żonę w sądzie, najprawdopodobniej nie zostanie ukarany. Z jakiego powodu? 

Diana Nammi, dyrektorka organizacji IKWRO ( Iranian & Kurdish Womens Rights) działającej na rzecz praw kobiet w Iranie i Kurdystanie, opowiedziała o tzn "zabójstwie honorowym". W Kurdystanie obowiązuje niepisane prawo, które pochwala morderstwo w obronie godności. Co gorsze, społeczeństwo daje zielone światło na takie zachowanie i dziś, w roku 2019 roku, kobiety nadal nie mają praw, na które nie tyle co zasługują, ale które im się należą.

Dzisiaj grzeje: 1. Śledztwo ws. Bieniuka zostało utajnione. Prokuratura wyjaśnia nagłe okoliczności

2. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek

- Sprawcy często chodzą wolno. Władze pozwalają na takie morderstwa. W Kurdystanie działa ruch na rzecz praw kobiet, ale policja jest skorumpowana, a kobiety nie mają wsparcia i nie mogą czuć się bezpiecznie. Muszą same sobie radzić z problemami - w wywiadzie dla Independent, Diana Nammi.

 

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Tylko te 4 osoby mają NAJWIĘKSZE szanse, by wygrać fortunę tej jesieni. Te znaki zodiaku to niekwestionowani wybrańcy losu
  3. Juror Tańca z Gwiazdami przeżywa dramat. Choruje na straszną chorobę, jego małżeństwo legło w gruzach
  4. Skąd pochodzi Violetta Villas? Niesamowita historia
  5. Dopiero teraz wyszło na jaw. Nietypowe wydarzenia na pogrzebie Woźniak-Staraka, nagle wszyscy zaczęli zdejmować buty

Źródło: o2

 

Następny artykuł