O polskim wojsku jest w ostatnich dniach wyjątkowo głośno za sprawą niespodziewanego zerwania negocjacji w sprawie zakupu francuskich śmigłowców. To jednak nie jedyna sprawa budząca kontrowersje.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych do sieci wyciekło zdjęcie pisma podpisanego przez gen. bryg. Roberta Głąba. Można w nim przeczytać, że żołnierze wojska polskiego mają… oglądać TVP.

Nie jest to w żadnym wypadku fotomontaż – pismo jest jak najbardziej autentyczne. Potwierdziła to Rzeczniczka prasowa Dowództwa Garnizonu Warszawa podpułkownik Joanna Klejszmit. Zaznacza jednak, że słowo „polecam” powinno być rozumiane jako „zalecenie” a nie „rozkaz”.

– TVP Info najszerzej prezentuje i przedstawia sprawy dotyczące żołnierzy i pracowników cywilnych wojska. Pismo dowódcy Garnizonu Warszawa w żadnym razie nie ogranicza swobody podległych żołnierzy i nie ingeruje w ich indywidualne preferencje przy pozyskiwaniu informacji z mediów – tłumaczyła

fot. twitter/ @BogdanKlich
fot. twitter/ @BogdanKlich

Zdaniem posła Platformy Obywatelskiej Bogdana Klicha, który udostępnił zdjęcie na Twitterze, jest to dowód na nielegalne upolitycznienie wojska.

– Wojsko zostało upolitycznione. Wbrew prawu. Oto dowód – napisał pod zdjęciem dokumentu.

 

...

Zobacz również