Co tam się dzieje?! Ogromne tłumy pod kopalnią Zofiówka
Karol Zaborowski - 13 Maja 2018

Co tam się dzieje?! Ogromne tłumy pod kopalnią Zofiówka

Dzisiaj mija 8 dzień prowadzenia akcji ratunkowej w kopalni Zofiówka. Ratownicy nadal poszukują trzech uwięzionych pod ziemią górników. Cały czas wypompowywana jest woda z rozlewiska, które blokuje przejście. Jednak to, co wydarzyło się przed kopalnią, zaskoczyło wszystkich.

Ratownicy cały czas prowadzą akcję, aby uratować trzech uwięzionych górników. Niestety po obniżeniu lustra wody w rozlewisku w powietrzu znowu niebezpiecznie wzrosło stężenie metanu. Uniemożliwia to użycie znacznie wydajniejszej pompy elektrycznej. Ratownicy są zmuszeni do korzystania z pomp na sprężone powietrze, które pozbywają się wody z tunelu. Używają także tak zwanej pompy szlamowej. Rozlewisko znajduje się 12 metrów od miejsca, z którego odebrano sygnał z lamp górniczych.

Co się dzieje przed kopalnią Zofiówka?

Nieoczekiwanie przed kopalnią około godziny 19 zebrał się cały tłum ludzi. Byli to kibice drużyny piłkarskiej GKS Jastrzębie. Mieli ze sobą transparenty głoszące "Górnicy z Zofiówki, jesteśmy z wami" oraz "Ś.P Tygrys". Jest to pseudonim jednego z górników, którego ratownicy znaleźli martwego w kopalni. Został odnaleziony w niedzielę 6 maja. Kibice przyszli oddać cześć swojemu koledze z sektora oraz okazać swoje wsparcie dla wciąż poszukiwanych. - Górnicy, wracajcie cali i zdrowi - śpiewali Godzinę wcześniej odbyła się msza święta w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju. Wzięło w niej udział dużo mieszkańców oraz władze i radni. Została ona odprawiona na prośbę prezydent miasta Anny Hetman.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wstydliwy fakt o Kaczyńskiej wyszedł na jaw. Chodzi o jej młodość
  2. Lepiej usiądźcie! Chcą zrobić z Rydzyka kolejnego Jana Pawła II
  3. Aktor kultowych polskich seriali przewidział swoją śmierć. Tragiczny koniec legendy
goszczGroźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
wyprawa13Tak wygląda polska wyprawa na K2 [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: dziennikzachodni.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News