Rząd podjął decyzję, nie ma już odwrotu. Wielka zmiana już od 6 czerwca

Rząd podjął decyzję, nie ma już odwrotu. Wielka zmiana już od 6 czerwca Źródło: youtube.com Kancelaria Premiera

Znoszenie ograniczeń już 6 czerwca wkroczy w kolejny etap. Rząd nagle podjął oficjalną decyzję w tej sprawie, uprzednio niczego nie zapowiadając. Polacy długo na to czekali, a teraz zaledwie kilka dni dzieli ich od wielkiej zmiany. Nie ma już odwrotu, doniesienia mediów nie pozostawiają złudzeń.

Stopniowe znoszenie ograniczeń pozwala władzom dokładnie obserwować, jak, i czy w ogóle, zmienia się sytuacja epidemiczna w naszym kraju. Jak od początku informowano, w przypadku nagłego wzrostu zachorowań - "wracamy do punktu wyjścia". Ku uciesze wszystkich, liczba zarażonych z każdym dniem zdaje się coraz mniejsza, dlatego i rząd może znosić kolejne obostrzenia. Okazuje się, że już 6 czerwca Polacy pożegnają kolejny zakaz. 

Wielka zmiana już od 6 czerwca. Rząd podjął decyzję 

Jak donosi Fakt, już w najbliższą sobotę ponownie otwarte zostaną, np. miejsca do biwakowania czy ścieżki edukacyjne. 1 czerwca resort środowiska oficjalnie poinformował o otwarciu infrastruktury znajdującej się w lasach oraz parkach narodowych. Warto wspomnieć, że zamknięte pozostawały one mimo ponownego otwarcia lasów i parków. Od 6 czerwca ulegnie to zmianie, a Polacy znów będą mogli udać się na place zabaw, wiaty, miejsca do biwakowania, ścieżki edukacyjne czy miejsca do aktywnego wypoczynku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- W sobotę 6 czerwca zostaną otwarte i te obiekty. Odbędzie się to w ramach kolejnego - czwartego - etapu odmrażania polskiej gospodarki - mówił resort środowiska cytowany przez Fakt.  

- Likwidacja zapisów o zamknięciu małej infrastruktury jest możliwa dzięki wysiłkom rządu i wszystkich Polaków w walce z COVID-19. Osobiście się starałem, by otwarcie nastąpiło jak najwcześniej, z drugiej zaś strony by maksymalnie zabezpieczyć zdrowie spacerowiczów - wyjaśniał cytowany przez Fakt szef resortu środowiska, Michał Woś.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła druzgocząca wiadomość o nagłej śmierci. Nie żyje syn polityka, cały kraj w żałobie. Przykre informacje ze Stanów Zjednoczonych

2. Na weselu puścili hity disco polo. Warszawiance puściły nerwy, żenująca reakcja kobiety, nie wytrzymała

Sukcesywne znoszenie ograniczeń 

Warto wspomnieć, że koniec maja i początek czerwca są przełomowymi dniami dla Polaków. Zniesiono bowiem obostrzenie dotyczące ograniczonej liczby klientów w sklepach, otwarte zostały restauracje, a także otwarte zostały lotniska. 30 maja złagodzono również nakaz zakrywania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej, ograniczając go wyłącznie do miejsc zamkniętych, jak: komunikacja miejska czy sklepy. Na powietrzy nakaz już nie obowiązuje. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Drętwienie rąk i nóg może ostrzegać o poważnej chorobie. Lepiej zwrócić na nie uwagę
  2. Mamy wyniki sondażu prezydenckiego wśród kibiców. Wyniki są wyjątkowo zaskakujące
  3. Anna Dymna ujawniła prawdę o "Janosiku". Widzowie się nie zorientowali
  4. Zabrał kotki mamie i zrobił z nimi niewyobrażalne rzeczy. Ciężko powstrzymać łzy, czytając doniesienia z południowej Polski
  5. Edyta Geppert wiele lat spędziła we wstydzie. Wyszło na jaw, że bardzo długo nie chciała się przyznać do jednej rzeczy
  6. Afera w mediach po ujawnieniu całej serii niesmacznych i skandalicznych praktyk Biedronki. Wściekli są nie tylko klienci

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News