To się dzieje! ZNISZCZYLI samochód legendzie Solidarności

To się dzieje! ZNISZCZYLI samochód legendzie Solidarności

Straszne rzeczy spotkały Ewę Hołuszko. Podczas ostatniego Marszu Niepodległości, ktoś wybił szyby i zniszczył lusterka w jej samochodzie. Nie nadaje się do jazdy, tylko do kasacji. Przyjaciele zorganizowali pomoc działaczce "Solidarności".

Nie był to niestety pierwszy atak na nią. Była już wyzywana i obrzucana kamieniami. Pani Ewa jest przekonana, że za zniszczeniami jej samochodu stoją narodowcy. Znajomi kobiety organizują akcję pod hasłem "auto dla bohaterki". Chcą zebrać 10 tys. złotych, które przeznaczą na nowy pojazd. Wszystkie dodatkowe nadwyżki pieniędzy pójdą na remont domu kobiety. Na tą chwilę mieszka ona w piwnicy. ZOBACZ TEŻ: ODCHODZI LEGENDA OPOZYCJI PRL Obecnie licznik wynosi 9,5 tysiąca złotych zebranych dla Ewy Hołuszko. Darczyńcy mogą ją wspomagać za pomocą portalu pomagam.pl.

Wybitne zasługi na rzecz wolnej Polski

Hołuszko spędziła dwa lata w komunistycznym więzieniu tylko przez to, że walczyła o wolną Polskę. Działała pod pseudonimem "Hardy". Była członkiem zarządu Regionu Mazowsze, a także przewodniczącą regionalnej Komisji Interwencyjnej. Sprawowała funkcję delegata na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w roku 1981. Za swoje zasługi została odznaczona przez świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Mało tego, obecny prezydent Andrzej Duda wręczył pani Ewie Krzyż Wolności i Solidarności.

Szykany za bycie osobą transpłciową

Rok 2000 był przełomem w życiu Ewy Hołuszko. Zdecydowała się wówczas zmienić płeć. Ta decyzja sprawiła, że jest ciągle atakowana przez nietolerancyjnych ludzi. W wywiadzie dla "Newsweeka" pani Ewa mówiła o swojej sytuacji na rynku pracy: Istnieje przekonanie, że tacy ludzie jak ja nie mogą pełnić żadnych funkcji. Państwo zostawia nas na pastwę losu. Moje wykształcenie, zainteresowania i zaangażowanie nie mają znaczenie. Tyle lat walczyłam o wolność i o ten kraj, a wszystkich interesuje tylko moja seksualność. ZOBACZ TEŻ: KOSZMAR NOWEGO NUMERU 1 OPOZYCJI  Warto przy okazji tego wywiadu dodać, że Ewa Hołoszko skończyła aż trzy kierunki studiów. Dwóch na Uniwersytecie Warszawskim, a jednego na Politechnice. To jednak nie pomaga jej znaleźć pracy. Hołoszko od lat angażuje się w badania nad mniejszościami narodowymi w Polsce. Działa także w Stowarzyszeniu Wolnego Słowa. Źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News