Aktywiści walczący na rzecz „Wolnej Palestyny”, przeprowadzili akcję, w wyniku której zniszczono wyremontowaną fasadę różową farbą. Celem była wegetariańska i wegańska akcja Tel Aviv, która znajduje się przy ulicy Poznańskiej 11 w Warszawie.

Napisy, które widnieją na fasadzie i szybie knajpy Tel Aviv to m.in: „syjonizm to rasizm”, Wolna Palestyna czy „Mur to hańba wasza!”. Właściciele w rozmowie z portalem Strajk.eu przekonują, że nie mają nic wspólnego z polityką jakiegokolwiek państwa.

– Jest nam przykro, gdyż nasz lokal nie ma nic wspólnego z polityką jakiegokolwiek państwa czy organizacji. Nazwa “Tel Aviv” jest tylko brandem, nie oznacza poparcia dla Izrela. Promujemy kuchnie wegańską, ważne jest więc dla nas odrzucenie przemocy – mówił menedżer Marcin Gilowski.

Informacje o szkodach właściciele zamieścili również w sieci.

– Jak sądzicie? Wystarczy wody w Lany Poniedziałek żeby to wszystko zmyć? Bardzo przykro, że praca wielu ludzi w 1 noc zostaje pomazana farbą – Mieszkańcy Poznańskiej 11 niedawno wspólnymi siłami wyremontowali fasadę, wymienili okna i drzwi – szkoda, że nie każdy ma wyobraźnię sięgającą dalej niż różowa farba w puszce…. Powoli się odmywamy…zgłaszamy uszkodzenia Policji, otworzymy wg planu o 14:00 bo wielu z Was zrobiło rezerwację… Chodźcie mimo wszystko na Mezze Bufet jesteśmy niezmiennie na stanowisku. Trochę tego różu w ten słoneczny dzień się przyda. MAKE HUMMUS NOT WALL!!!! – oświadczyli właściciele wegetariańskiej i wegańskiej knajpy.

facebook.com/tel.aviv.cafe
facebook.com/tel.aviv.cafe
facebook.com/tel.aviv.cafe
facebook.com/tel.aviv.cafe
facebook.com/tel.aviv.cafe
facebook.com/tel.aviv.cafe

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


źródło: Strajk.eu

 

Zobacz również