Dorota Wellman stała się jedną z czołowych twarzy Czarnego Protestu, który sprzeciwiał się zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Znany pisarz fantasy Jacek Piekara oburzył protestujące kobiety swoimi słowami na temat Doroty Wellman. 

Autor znanych fanom fantastyki ksiąg o Mordimerze i Arivaldzie uderzył w Dorotę Wellman za pośrednictwem Twittera. Twierdzi, że nie powinna się zajmować aborcją.

– Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie. Do zapłodnienia potrzebny jest seks. Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja – napisał.

– Popieram obecną ustawę o ochronie życia, a nie zły projekt „Ordo Iuris”. Ale musiałbym zgłupieć, by protestować razem z czarnymi błaznami… – pisał wcześniej Piekara. Z kolei czarne parady porównał do marszów nazistów z III Rzeszy.

W końcu Piekara napisał, że jego słowa były żartem. Oburzył się jednak na komentarze internautów, które jego zdaniem były wulgarne. Na Twitterze zaczęły się nawet pojawiać zdjęcia jego podpalonych książek lub publikacji w śmietniku.

– Mój żart można uważać za kiepski, ale nie był wulgarny językowo. Komentujących go już nie stać na takie zachowanie… – napisał.

wellman-seks

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Zobacz również