Richard Dawkins, który jako brytyjski biolog i ewolucjonista od lat neguje sens istnienia jakichkolwiek religii, bardzo ostro i stanowczo wypowiedział się jakiś czas temu na temat islamu oraz jego istoty. O kontrowersyjnych słowach mówiono już na całym świecie, ale naukowiec nie zamierza zmieniać swoich poglądów nawet pod wpływem wielkiej presji.

– Islam jest najbardziej złą religią świata! Bardzo kuszącym jest powiedzieć, że wszystkie religie są złe i też tak twierdzę, ale gorszą pokusą jest powiedzenie, że wszystkie religie są jednakowo złe, bo nie są – powiedział Dawkins podczas wystąpienia na Festiwalu Nauki w Cheltenham. Zaznaczył także, że bardzo istotne dla niego jest, aby to się zmieniło.

– Zwykli muzułmanie cierpią więcej przez islam, niż ktokolwiek inny – dodał naukowiec, wyliczając, że muszą oni zmagać się z homofobią, mizoginią, bezsilnością wobec radykalnego islamu, czy też działaniami ISIS. Z tego powodu potępił politykę Donalda Trumpa, która według niego krzywdzi nie tylko osoby zagrażające światowemu bezpieczeństwu, ale także bezbronnych, niewinnych cywilów.

Gdy słowa Dawkinsa rozbrzmiały w mediach, spotkały się z bardzo negatywnym odbiorem szczególnie wśród samych muzułmanów. Naukowiec, który od lat pozostaje wierny swoim kontrowersyjnym poglądom, nie zamierza ich jednak wcale zmieniać z powodu coraz silniej wywieranej na nim presji.

Zobacz również