Znany biskup: Polska powinna przyjąć nawet kilkaset tysięcy uchodźców

Znany biskup: Polska powinna przyjąć nawet kilkaset tysięcy uchodźców Źródło: fot. wikimedia.org

Biskup Tadeusz Pieronek przekonywał podczas rozmowy w telewizji, że stosunek do uchodźców jest testamentem na nasze chrześcijaństwo.

Biskup Pieronek powiedział podczas wywiadu, że Polska ma obowiązek przyjąć uchodźców. Jego zdaniem nie może być wytłumaczeniem, że wśród nich mogą być terroryści.

- Polska miała obowiązek otworzyć się na uchodźców. Tym bardziej, że Kościół zaproponował sposób ich przyjęcia. Nie można się tutaj wymawiać tym, że wśród nich znajdzie się jakiś terrorysta. Albo że komuś nie będą się podobały warunki, możliwości pracy czy osiedlenia. Ale jeżeli są wśród nich tacy, którzy uciekają przed śmiercią, zaakceptują każde warunki, byleby przetrwać - mówił biskup.

Duchowny przypomniał, iż we Włoszech każda parafia przyjmuje po jednej rodzinie uciekającej przed wojną. Biskup zwrócił także uwagę na to, że w Libanie jest 2,5 mln uchodźców,  w związku z czym Polska spokojnie mogłaby przyjąć kilkaset tysięcy.

- Musimy mieć przede wszystkim na uwadze to, że sami byliśmy wygnańcami wielokrotnie. Dość rzadko uciekaliśmy przed śmiercią. Ale zawsze te wielkie polskie emigracja były za chlebem. Bardzo łatwo oddzielić tych, którzy uciekają przed śmiercią od tych, którzy szukają lepszego życia. Ale jedni i drudzy są uchodźcami, są ludźmi potrzebującymi pomocy - powiedział bp Pieronek.

wk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News