Znana pisarka: “Ciąża w Polsce to jak oberwanie z karabinu naładowanego spermą”

Znana pisarka: “Ciąża w Polsce to jak oberwanie z karabinu naładowanego spermą”

Znana pisarka w ostrych słowach skrytykowała politykę PiS-u. Twierdzi, że w obecnie w Polsce władza odbiera godność i poczucie wartości kobietom. 

Manuela Gretkowska jest pisarką, felietonistką i działaczką społeczną. Założyła także nową partię polityczną Partię Kobiet. Jej zdaniem w Polsce ciąża jest traktowana jako ubezwłasnowolnienie kobiety, ponieważ po zapłodnieniu musi dojść do urodzenia, a kobieta nie może decydować wtedy o własnym ciele.

Macierewicz zbroi do samoobrony, rozdaje broń, ale ty, babo, nie masz prawa sama bronić swojego prywatnego życia. W Polsce zajście w ciążę jest traktowane, jakby kobieta oberwała serią z karabinu maszynowego naładowanego spermą. Dostałaś po jajnikach, po macicy musisz rodzić. Twoje życie się kończy, i co z tego, że nie chcesz? Jesteś na służbie, narodu, katolicyzmu, nie w jednostkach samoobronny. Dzieci już w szkole uczą się, że dziewczynka, jeśli zajdzie w ciążę, przestaje być panią swojego ciała, bo tak mówią wartości. Jak możemy więc mówić o poczuciu własnej wartości czy szacunku, jeżeli kobieta nie ma prawa decydować o swoim życiu? - mówi Gretkowska.

Gretkowska twierdzi także, że osoby walczące z prawe do aborcji są opętane chorą ideologią.

Jest wielka różnica między usunięciem embriona, nieświadomego płodu, a zabiciem noworodka czy czterolatki kopnięciem w brzuch. Dla chorej ideologii nie ma różnicy i ludzie ją wyznający są współwinni tym zbrodniom. Gdy kobieta w trzeźwym egoizmie chce ratować siebie przed niechcianym losem i decyduje się na aborcję, nazywamy ją morderczynią. Cywilizacja śmierci to Polska, tu słowo "życie" jest straszakiem, bo śmierć już obcykaliśmy w wojnach i powstaniach, masowo. Natomiast z życiem dorosłym, odpowiedzialnym poradzić sobie bez ideologii i wódy nie umiemy od lat - tłumaczyła Gretkowska.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego:
wk
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News