Znamy wyniki wyborów prezydenckich! Burza w Rosji

Znamy wyniki wyborów prezydenckich! Burza w Rosji

Na tę chwilę czekali wszyscy. Nie tylko Rosjanie ale i obywatele całego świata. Nie bez powodu - Rosja jest państwem, które ma wpływ, zarówno negatywny jak i pozytywny, na światową politykę. Znamy wyniki wyborów w Rosji!

Wyniki wyborów prezydenckich w Rosji już od dawna były przesądzone. Po raz kolejny prezydentem Rosji został Władimir Putin. U naszych sąsiadów rozpętała się potężna burza po ogłoszeniu wyników. Nie będzie drugiej tury wyborów na prezydenta. Pierwsze wyniki exit pools nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Władimir Putin zdobył rekordowe poparcie i uzyskał aż 73,9 % głosów.

Wyniki wyborów w Rosji: oszustwa i manipulacje

Po ogłoszeniu tego nokautującego rywali zwycięstwa w rosyjskich mediach zawrzało. Przeciwnicy rządów Władimira Putina, którzy bacznie obserwowali przebieg wyborów głoszą, że dochodziło do przypadków, gdy jedna osoba w różnych lokalach wyborczych oddawała swój głos. Zwolennicy Aleksieja Nawalnego twierdzą, że wielu osobom popierającym swojego kandydata uniemożliwiono dostęp do wielu lokali wyborczych. Ełła Pamfiłowa - szefowa CKW - poinformowała w mediach, że internetowa sieć Komisji Wyborczej przeszła przez ataki hakerów. W mediach mówi się o oszustwach i manipulacjach przy wyborach prezydenckich, podczas których Putin zmiażdżył rywali. Władimir Putin po raz trzeci został wybrany na prezydenta Rosji. Swoją funkcję pełni już od 2000 roku. Tym razem będzie sprawował swój urząd przez kolejne sześć lat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Europa wstrzymuje oddech. Szef NATO: Rosja może użyć broni jądrowej
  2. Cios za cios! Rosja zrywa stosunki, to już otwarta WOJNA
  3. Co się dzieje? Rosja wzywa polskiego ambasadora, Putin wściekły
Następny artykuł