Oficjalne źródła potwierdziły wreszcie to, co fani podejrzewali od dłuższego czasu. W końcu poznaliśmy tytuł oraz datę premiery najnowszej, ósmej części Star Wars.

Tytuł najnowszej części Star Wars brzmi „The Last Jedi„. Po angielsku oznacza to „Ostatni Jedi”. Chociaż nie można być pewnym, że właśnie tak będzie brzmiało polskie, oficjalne tłumaczenie to nie jest łatwo wyobrazić sobie inny scenariusz.

Fani spekulują, że tytuł sugeruje śmierć Luke’a Skywalkera w najnowszej odsłonie. Wtedy to grana przez Daisy Ridley Rey zostałaby tytułowym „Ostatnim Jedi”. Aktor John Boyega, który wciela się w postać Finna zapowiedział, że kolejny odcinek kultowej serii będzie dużo bardziej mroczny niż pierwsza część „Przebudzenia Mocy”.

Teorie pozostają oczywiście niepotwierdzone do daty premiery. Ta odbędzie się oficjalnie 15 grudnia 2017. Nie wiadomo jeszcze, na kiedy zaplanowano polski debiut filmu. Można jednak podejrzewać, że nie będzie znacznie odbiegać od amerykańskiej premiery.

Do 15 grudnia fani Star Wars z całego świata będą rozważać tysiące teorii spiskowych. Miłośnicy Gwiezdnych Wojen najbardziej interesują się obecnie dwiema kwestiami: Kim jest tajemniczy Snoke oraz jaka jest tożsamość rodziców Rey.

...

Zobacz również

Zobacz również