Znamy tożsamość zamachowca z Luwru. Sprzeczne informacje dot. jego stanu

Znamy tożsamość zamachowca z Luwru. Sprzeczne informacje dot. jego stanu Źródło:

W piątkowy poranek w pobliżu Luwru doszło do nieudanej próby zamachu przeprowadzonej przez jednego napastnika. Znana jest już jego tożsamość.

Uzbrojony w maczetę napastnik zaatakował dzisiaj rano ok. godz. 10 patrol francuskich żołnierzy pilnujących okolic muzeum Luwr w Paryżu. Całe szczęście wojskowym udało się go unieszkodliwić zanim poważnie ranił kogokolwiek.

Według wciąż sprzecznych informacji, zamachowiec został albo całkowicie unieszkodliwiony tj. zabity, albo - jak przekonuje francuska policja - ciężko ranny przebywa w szpitalu. Lekko ranny jest natomiast jeden z zaatakowanych żołnierzy. Podczas ataku napastnik krzyczał "Allahu akbar".

Jak oświadczył fancuski premier Bernard Cazeneuve, atak miał charakter terrorystyczny jednak nie ma na razie informacji, by zamachowiec miał wspólników.

Do wiadomości publicznej podano jednak jego tożsamość i narodowość. Według informacji uzyskanych przez media, jest to 29-letni imigrant z Egiptu, który do Francji przybył zaledwie kilkanaście dni temu.

Poniżej nagrania z momentu ataku na żołnierzy.

https://www.youtube.com/watch?v=DltteAeejes https://www.youtube.com/watch?v=EFv2HJYu3xI https://www.youtube.com/watch?v=jtVrW4e58us  

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News