Znamy kolejnego kandydata na prezydenta Warszawy!

Znamy kolejnego kandydata na prezydenta Warszawy! Źródło:

Powoli zaczyna się krystalizować lista kandydatów na prezydenta Warszawy, którego mieszkańcy stolicy wybiorą już w przyszłym roku. Personalia reprezentanta swojego ugrupowania w tych prestiżowych wyborach ujawnił właśnie Paweł Kukiz.

Lider Kukiz'15 jako kandydata z ramienia swojego ruchu wskazał wicemarszałka Sejmu, Stanisława Tyszkę. Paweł Kukiz zastrzega jednak, że nazwisko kandydata w warszawskich wyborach może ulec zmianie.

Tyszka, chyba że...

W programie Moniki Olejnik na antenie TVN24 Kukiz stwierdził, że największe szanse na udział w wyborach ma Stanisław Tyszka. Lider trzeciej co do wielkości siły w Sejmie nie zamyka jednak drzwi innym potencjalnym kandydatom. Kukiz oznajmił, że nazwisko reprezentanta jego ruchu w przyszłorocznych wyborach może ulec zmianie, jeśli pojawi się polityk "mający większe szanse w wyborach prezydenckich w Warszawie". Lider ruchu zaznacza jednak, że taka osoba musi być "powiązana z ruchami miejskimi" i "pochodzić z Warszawy". Wydaje się, że drogę do kandydatury Tyszce utorowało odejście Piotra Liroya-Marca z Kukiz'15, który znajdował się w gronie faworytów do nominacji. Stanisław Tyszka jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stopień doktora prawa uzyskał na Uniwersytecie we Florencji. W latach 2013-2014 był doradcą Jarosława Gowina i członkiem zarządu Polski Razem. Źródło: niezależna.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News