Znamy datę i cenę powstania muru na granicy USA-Meksyk

Znamy datę i cenę powstania muru na granicy USA-Meksyk Źródło: fot. wikimedia / donald trump

Wybudowanie muru na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem było główną obietnicą nowego prezydenta USA - Donalda Trumpa. Poznaliśmy datę, kiedy prace nad budową się zakończą.

Donald Trump obiecał podczas kampanii wyborczej, że jeśli wygra wybory to za jego prezydentury na całej granicy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem powstanie mur. Ma on uszczelnić amerykańskie granice, które są codziennie szturmowane przez nielegalnych imigrantów z Meksyku.

Administracja Trumpa długo unikała tematu jednak głos w sprawie zabrał sekretarz bezpieczeństwa USA, John Kelly, który podał datę ukończenia budowy muru. Tydzień wcześniej prezydent Trump podpisał tzw. rozporządzenie wykonawcze o budowie muru.

Jak zapewnił Kelly, budowa muru odgradzającego obydwa kraje rozpocznie się najpierw w miejscach gdzie jest on najbardziej potrzebny tj. tam gdzie nielegalni imigranci najczęściej przekraczają granicę.

 - Mur będzie najpierw budowany tam, gdzie jest najbardziej potrzebny, a później będzie uzupełniany. Mam wielką nadzieję, że zakończy się to w ciągu najbliższych dwóch lat - oświadczył sekretarz bezpieczeństwa narodowego USA, John Kelly.

Wstępne szacunkowe obliczenia kosztów budowy muru na całej granicy z Meksykiem to co najmniej 12-15 miliardów dolarów.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News