Znaleziono zapiski bojowników ISIS. W środku wykaz nagród za okrutne zbrodnie

Znaleziono zapiski bojowników ISIS. W środku wykaz nagród za okrutne zbrodnie Źródło: fot. pixabay.com/youtube.com

W zeszłym tygodniu kurdyjskie siły zbrojne odzyskały miasto Bashiqa z rąk ISIS. Podczas przeszukania znaleziono zapiski terrorystów zawierające spis nagród dla dżihadystów.

W mieście Bashiqa ISIS stworzyło podziemną fortecę w której bojownicy mogli przebywać cały czas. Podczas przeszukiwania jej przez siły kurdyjskie znaleziono różne dokumenty, w tym osobiste dzienniki.

Jeden z nich należał do przywódcy terrorystów. W środku zapisane były metody motywowania bojowników oraz nagrody poszczególnych bojowników za popełnione zbrodnie. Największa nagroda w postaci 7 złotych denarów należała się za zestrzelenie wrogiego samolotu, helikoptera, drona lub czołgu. Najmniejszą była srebrny dirham za złapanie apostaty lub niewierzącego żołnierza. Oto cała lista:

  • samolot,czołg,helikopter,dron -7 złotych denarów dla pojedynczej osoby lub całego oddziału
  • opancerzony pojazd - 4 złote denary
  • inne pojazdy - 2 złote denary
  • zabicie snajpera - 1 denar jeżeli jest nagranie, pół jeżeli jest tylko świadek
  • trafie w cel wojskowy - srebrny dirham w zależności od jakości nagrania lub świadka
  • używanie broni chemicznej w moździerzach lub rakiet - 10 srebrnych dirhamów za pocisk
  • zabicie apostaty lub niewierzącego żołnierza - 10 dirhamów za zabicie każde inne niż przez snajpera
  • złapanie apostaty lub niewierzącego żołnierza - 1 srebrny dirham
Podwładni byli proszenie o dokumentowanie na filmie swoich zbrodni i przekazywanie nagrań do dowódców. Oprócz tego znaleziono szczegółowe zapiski na temat broni znajdującej się w bazie oraz książkę z kodami, którymi posługiwali się bojownicy. Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
wk źródło: unilad.co.uk Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News