Znaleziono sensacyjny pamiętnik. Kobieta pisała o romansie z Janem Pawłem II

Znaleziono sensacyjny pamiętnik. Kobieta pisała o romansie z Janem Pawłem II Źródło: fot. it.wikipedia.org

Jan Paweł II jest postacią, która już na zawsze wryła się w pamięć zbiorową Polaków i wielu innych narodów tego świata, głównie Meksykanów i Brazylijczyków. Pierwszy nie-Włoch na Tronie Piotrowym od kilku wieków, niezależnie od ocen, jest postacią wielką w historii i bez wątpienia obiektem wielu debat. Okazuje się, że pewna kobieta miała w nim również obiekt swoich westchnień.

16 października 1978 konklawe, które zebrało się po niespodziewanej śmierci Jana Pawła I, dokonało zaskakującego wyboru. Głową Kościoła mianowany został stosunkowo młody kardynał z komunistycznego państwa, Karol Wojtyła. Na część swojego poprzednika przyjął imię Jana Pawła II. Wybór Polaka na głowę Kościoła katolickiego był dopiero początkiem wielkich zmian, jakie rozpoczęły się wewnątrz wyznania i na świecie. Jan Paweł II w czasie swego długiego pontyfikatu zdobył sobie wielu miłośników i stronników. Chwalono jego podejście i odwagę. Podczas pielgrzymek do ojczyzny, z oczywistych powodów niemiłych władzom w Warszawie, budował ducha narodu, który potrzebował mocnego bodźca do stawienia oporu państwowemu uciskowi i wyzyskowi. Miłość do papieża dla wielu nie była jedynie czysto religijna. Odnaleziono pamiętnik, w którym autorka zapisków fantazjuje o romansie z Karolem Wojtyłą.

Jan Paweł II obiektem erotycznych westchnień

Na poznańskim pchlim targu pisarz Jakub Wojtaszczyk odnalazł dramatyczny zapis życia pewniej anonimowej kobiety. Odnalazł w nim informacje o emocjonalnej pustce, jaką przeżywała autorka dziennika, którą wypełniała nieodwzajemniona miłość do Jana Pawła II. - Są fragmenty, w których pisze, że nie chce jechać na pielgrzymkę, bo nie chce być jedną z tłumu, zwykłym ziarnem, tylko "tą jedyną" - mówi znalazca dziennika. Opisy emocjonalnych doznań kobiety pochodzące z okresu wyboru Karola Wojtyły na papieski urząd są bardzo plastyczne i niekiedy przepełnione erotyzmem. Uczucie autorki zapisków do papieża, Wojtaszczyk porównuje do tego, co czują dzisiejsze nastolatki, gdy widzą swojego idola. - Mój ulubiony fragment to ten, w którym ogląda mszę pontyfikalną w telewizji i opowiada z ekscytacją o tym co czuje. Opisuje też momenty, kiedy jest na chorobowym, bo myśli tylko o papieżu i nie może normalnie funkcjonować. Można to porównać do współczesnych idoli nastolatek. Przenoszę postać kobiety na karty powieści, dużo oczywiście zmieniam, ale emocje towarzyszące bohaterce oddaję bardzo wiernie i często ją cytuję - powiedział. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Każdy Polak go zna, a jest… rodziną Kaczyńskiego. Prezes okropnie się tego wstydzi
  2. Spowiedź przed Wielkanocą? Tutaj będą najmniejsze kolejki
  3. Rosja odpowiada na zakup Patriotów. Rakiety atomowe przy polskiej granicy
źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News