„Dziennik telewizyjny” zastąpiony został przez „Wiadomości” 18 listopada 1989 roku. Przez prawie trzy dekady istnienia serwisu informacyjnego widzowie mieli okazję poznać dziesiątki prezenterek. Jak potoczyły się ich losy, czy odejście z Telewizji Polskiej przekreśliło ich karierę w mediach?

Jedną z pierwszych dziennikarek występujących w „Wiadomościach” była Aleksandra Jakubowska. Znana jeszcze za czasów „Dziennika telewizyjnego” odeszła z wizji w spektakularny sposób. Gdy dowiedziała się o zastąpieniu Andrzeja Drawicza przez Mariana Terleckiego, wzięła torebkę i po pożegnaniu się z widzami po prostu opuściła studio nagrań dnia 13 stycznia 1991 roku.

Co później?

Po odejściu z TVP została politykiem w partii SLD. Była również rzecznikiem prasowym, wiceministrem kultury a także objęła posadę generalnego konserwatora zabytków za rządów Leszka Millera.

W latach 90 prym wiodła Grażyna Bukowska. Swoją przygodę z Telewizją Polską zaczęła już w 1979 roku po wygraniu konkursu na dziennikarza telewizyjnego. Jej kariera w późniejszych latach nie potoczyła się jednak tak dynamicznie. Aktualnie jest rzecznikiem w firmie Chevron Polska.

Małgorzata Szelewicka została zwolniona z pracy w 1995 roku bez podania konkretnego powodu. Krążą plotki, że była po prostu zbyt ładna na pracę w serwisie informacyjnym. Obecnie ma 60 lat, jest wdową z dwójką dzieci. Prowadzi własną firmę szkoleniowo-biznesową.

Dorota Warakomska prowadziła „Wiadomości” od 1992 do 1997 roku. Potem rozpoczęła prace jako korespondentka ze Stanów Zjednoczonych. Dziś ma 54 lata i jest prezesem w SKK- Stowarzyszeniu Kongresu Kobiet.

źródło:http://www.fakt.pl

fot.http://plejada.pl
fot.https://dorzeczy.pl
fot.www.pomponik.p
fot.www.fakt.p
fot.www.pomponik.p
fot.http://plejada.pl
fot.http://www.fakt.pl

 

 

...

Zobacz również