Nadchodzi zmiana czasu na zimowy. To już ostatni raz

Nadchodzi zmiana czasu na zimowy. To już ostatni raz Źródło: Unsplash/Marco Verch

Zmiana czasu na zimowy już za miesiąc - zmian będziemy dokonywać w nocy z 26 na 27 października. Wiele wskazuje na to, że może być to już ostatni taki moment w historii.

Zmiana czasu na zimowy miała pozwolić ludziom w okresie letnim na łapanie większej ilości światła słonecznego. Dzięki cofnięciu czasu administracyjnego o godzinę, mogliśmy jeszcze w godzinach porannych i popołudniowych uświadczyć trochę słońca - a i tak ściemniało się wcześniej iż zwykle. Możliwe, że od przyszłego roku unikniemy pomyłek w związku z przestawieniem czasu, ale kosztem mniejszej ilości słońca w ciągu dnia.

To najprawdopodobniej ostatnia zmiana czasu na zimowy

29 marca nowego roku mamy wrócić z powrotem do tak zwanego "czasu letniego". Z tym, że to może być już ostatnia zmiana, a ustawiony w 2020 czas zostanie z nami na zawsze, bez żadnych zmian. To efekt nowych rozporządzeń Unii Europejskiej, która chce usunąć ten czasami problematyczny obowiązek przestawiania zegarków.

Temat był rozważany przez trzy kadencje Parlamentu Europejskiego, ale dopiero teraz zarządzono, że ostatnia zmiana czasu w całej Europie ma odbyć się maksymalnie do 2021 roku. Decyzji nie wdrożono natychmiastowo z powodów technicznych. Obecnie kraje członkowskie leżą w aż trzech strefach czasowych i wszystko musi być odpowiednio "zsynchronizowane". Tę kwestię potwierdził europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki w rozmowie z portalem Money PL.

- Jest problem natury technicznej, bo kraje europejskie leżą obecnie w 3 strefach czasowych. Dlatego potrzeba trochę czasu, żeby zdążyły się dostosować - mówił eurodeputowany z ramienia PiS.

Decyzja Parlamentu Europejskiego została podjęta, teraz kraje muszą podjąć decyzję

Do 2020 roku kraje członkowskie muszą podjąć ostateczną decyzję, czy planują zostać przy czasie zimowym czy też letnim. Według informacji eurodeputowanego PiS, Polska zdecyduje się na pozostanie przy czasie letnim, tak jak większość krajów członkowskich. Choć niektórzy są zadowoleni ze zwolnienia z obowiązku przestawiania zegarków, to nie wszyscy podzielają ten optymizm.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dramat ta nadchodząca zmiana! O 15 ciemno, żyć się odechciewa. Wole mieć jasno po odrobieniu cholernej pańszczyzny niż w trakcie. Mam nadzieje, że faktycznie będzie ten czas letni na stałe, gdyby wprowadzili zimowy to już kompletna porażka. Latem po południu już nawet nie byłoby sensu iść się poopalać - napisała internautka.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kultowy aktor. Zmarł nagle, miał tylko 50 lat
2. Prawdziwe problemy synowej Zenka Martyniuka dopiero się zaczynają. Daniel udowadnia, na co go stać

- Dla Polski optymalny jest czas standardowy, zwany zimowym. Owszem, w lecie godzinę szybciej robi się ciemno, ale w zimie jest jasno rano, gdy dzieci idą do szkoły. Zostanie letni, to wszyscy będziemy mieć mroczne poranki, a wschód słońca około 8.45... Wtedy będzie płacz, że lepiej było zostawić zimowym, ale trzeba poczekać, bo jest wielu zwolenników zostawienia u nas czasu letniego. Widać muszą przekonać się na własnej skórze - stwierdził inny użytkownik.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uważaj na grzybobraniu. Straż leśna wystawi MANDAT NA 500 ZŁ
  2. NAGIE zdjęcia gwiazdy Polsatu! To będzie prawdziwy skandal [ZDJĘCIA]
  3. Goście na ich ślubie nie byli na to gotowi. Gdy panna młoda weszła do kościoła, ich oczom ukazał się niespodziewany widok
  4. 45-letni mężczyzna rzucił się pod pociąg. Na rękach trzymał 5-letnią córkę
  5. Już niedługo blisko milion emerytów i rencistów dostanie duże, dodatkowe pieniądze. Wiadomo komu i ile się należy

Źródło: Money PL

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News