Zmiana czasu 2018 – dla wielu osób to niepotrzebny relikt przeszłości, jednak mimo wszystko w tym roku czeka nas jeszcze jedna zmiana czasu. Kiedy to dokładnie nastąpi?

Zmiana czasu 2018 – możliwe, że już niebawem nie będziemy musieli dwa razu w roku przestawiać naszych zegarków. Już od lat słychać głosy, że jest to zwyczajnie zbyteczne, a co więcej zamiany czasu generują straty. Jednak póki co wciąż obowiązuje nas czas letni i zimowy. Dlatego lepiej przypomnieć sobie, kiedy dokładnie czeka nas kolejne przestawianie godziny.

Zmiana czasu 2018: kiedy nastąpi?

Teoretycznie zasady wiążące się ze zmianą czasu z letniego na zimowy i na odwrót są banalnie proste. Jednak wiele osób ma z tym niemały problem. Podobnie jak z przestawieniem się na nowe godziny. Niby zmiana następuje tylko o jedną godzinę, a rezultaty tego mogą być odczuwane przez naprawdę długi czas.

Czas letni rozpoczyna się w ostatni weekend marca. W tym roku przypadał on na 24 i 25 dzień tego miesiąca. Zmiana czasu następuje dokładnie w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 2:00. W tym przypadku nasze zegarki od razu przeskakują o godzinę do przodu, zabierając nam nasz cenny sen.

Trochę lepiej jest w wypadku przejścia na czas zimowy, ponieważ tej nocy możemy sobie pospać godzinę dłużej, co dla wielu osób może okazać się wręcz zbawienne. Zmiana czasu następuje w ostatni weekend października, czyli już za tydzień. Wtedy właśnie nasze zegarki cofną się dokładnie o godzinę, kiedy tylko wybije 3:00 w sobotnią noc.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Igrają ze śmiercią, by zrobić zdjęcie. Nie naśladuj ich!

Zmiana czasu wiąże się od wielu lat z dużymi kontrowersjami, ponieważ generuje naprawdę gigantyczne koszta rok w rok. Przez co już teraz wiemy, że może to być jedna z ostatnich tego typu zmian. Wszystko dlatego, że Unia Europejska zatwierdziła rezygnację ze zmieniania czasu. Nie wiadomo jednak, jak długo jeszcze będziemy musieli to robić.

Mimo wszystko dla tysięcy osób będzie to ogromna ulga, ponieważ przestawienie się zwłaszcza z czasu zimowego na letni może wiązać się z silnym rozchwianiem organizmu. Dodatkowo ujednolicenie czasu sprawi, że nie będziemy się musieli martwić, że zapomnimy o tym jakże istotnym szczególe, przez który możemy np. spóźnić się do pracy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mops zapłodnił husky. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy
  2. Znaki zodiaku, które najpiękniej się starzeją
  3. Księżna Diana była przerażona. Ujawniono jej dramat: „To za dużo dla jednej osoby”
  4. Dramat Ireny Santor. Nie może wrócić do domu, boi się o męża
  5. Ile tak naprawdę kosztuje utrzymanie dziecka? Opadną Wam szczęki

Wiedziałeś, że te gwiazdy nie jedzą mięsa?!

ŹRÓDŁOwp.pl

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.