Zmasowany atak! Rozjechali ludzi ciężarówką, strzelają do uciekających

Zmasowany atak! Rozjechali ludzi ciężarówką, strzelają do uciekających

Doszło do koszmarnego ataku. Najpierw napastnicy wjechali w grupę ludzi ciężarówką, potem otworzyli ogień do uciekających przerażonych ludzi. Na miejscu pracuje mnóstwo policjantów, są ranni.

Na Manhattanie w USA doszło do szokującego ataku. Kierowca samochodu najprawdopodobniej celowo wjechał na ścieżkę rowerową. Zabił co najmniej 2 osoby, a wiele innych ranił. Równocześnie w chaosie informacyjnym część mediów mówi, że nie ma postrzelonych, a wszyscy ranni zostali potrąceni przez samochód. Inne media informują o strzelaninie, w której co najmniej 5 osób zostało postrzelonych.

Chaos informacyjny

Nie jest znany stan rannych, jednak media mówią o tym, że kilka osób ma krytyczne obrażenia. W mediach panuje chaos informacyjny. Część portali informuje o zatrzymaniu kierowcy samochodu. Ma on, według słów przedstawicieli Policji Nowego Jorku, przebywać w areszcie. Inne media mówią o strzelcu, który wciąż jest w ruchu. Trudno stwierdzić, czy ataki są ze sobą powiązane, albo czy kierowca i strzelec to jedna osoba. Nie wiadomo ilu jest terrorystów, ani jakie są ich motywy. Dziennikarze podają informacje o jednym terroryście zatrzymanym i jednym zabitym. Sumaryczny bilans na chwilę oceną to co najmniej 2 osoby zabite i dziesiątki rannych, w tym także ciężko lub krytycznie ranni. Na miejscu panuje chaos i panika. Operuje tam ogromna liczba policjantów, jest też pogotowie. Ludzie biegają w panice lub próbują udzielać pomocy rannym leżącym na ulicy. Należy podkreślić, że tzw. Państwo Islamskie ostrzegało, że w Halloween planują przeprowadzić serię ataków. fot. twitter.com/News_Executive fot. twitter.com/BreakingNLive
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News