38-letni Marcin F. stanął właśnie przed sądem za naprawdę przerażający czyn – pijany pociął swojego ojca piłą mechaniczną. Zrozpaczona rodzina modli się teraz, aby mężczyzna nigdy nie wyszedł już z więzienia. On jednak zdaje się nie odczuwać skruchy.

– Serce mu oddaliśmy. Niczego mu nie brakowało. A na stare lata drżymy o swoje życie, modląc się, aby Marcin nie wyszedł już nigdy z więzienia – mówią o synu załamani rodzice, Natalia i Mirosław. Nie można dziwić się ich słowom, wiedząc o piekle, które im zgotował.

– Zaglądał do kieliszka. Był agresywny, kłótliwy, nie do życia – wspomina pan Mirosław, który zaznacza jednocześnie, że syn spędził już wcześniej jakiś czas w więzieniu. Wtedy oskarżony był o znęcanie się nad żoną. Gdy wyszedł na wolność, postanowił zamieszkać z rodzicami.

– Pamiętam, że tego strasznego dnia Marcin wrócił pijany z pracy przy wycince drzew. Miał ze sobą dwie piły mechaniczne – opowiada 70-latek. Gdy zwrócił uwagę synowi, aby uważał z tak niebezpiecznym sprzętem, ten zaczął grozić mu śmiercią i zaatakował go włączonym narzędziem. Matka natychmiast wezwała pogotowie, a 38-latek uciekł z domu. Jak się później okazało, wyjechał do Berlina. Gdy wrócił na kilka dni, złapała go polska policja.

Pan Mirosław miał pociętą twarz, szyję i brzuch. Dzięki natychmiastowej reakcji służb, udało się uratować jego życie. Syn, który chciał go zabić, stanął za to przed sądem. Grozi mu nawet dożywocie.

...

Zobacz również

Zobacz również