Pamiętacie listonosza Józka ze "Złotopolskich"? Chwilę przed śmiercią wyjawił swoją najbardziej bolesną tajemnicę

Pamiętacie listonosza Józka ze "Złotopolskich"? Chwilę przed śmiercią wyjawił swoją najbardziej bolesną tajemnicę Źródło: YouTube Dionizy Zlotopolski

"Złotopolscy" przez wiele lat przyciągali przed telewizory rzesze Polaków. Legendarny serial cieszył się ogromną sympatią widzów, którzy z dużym zainteresowaniem śledzili losy rodzin Złotopolskich i Gabrielów. Ważną postacią był także listonosz Józek, którzy przyjaźnił się z głównymi bohaterami. Życie aktora, który się w niego wcielał, nie było tak barwne, jak w produkcji TVP2.

"Złotopolscy" byli dla Jerzego Turka ważnym rozdziałem w życiu. W popularnym serialu występował przez dwanaście lat. Jego karierę przerwała dopiero nieoczekiwana śmierć. Widzowie nie mogli pogodzić się z tym, że w ich ukochanej produkcji nagle zabrakło niezdarnego, pociesznego listonosza Józka. Bez potencjału komediowego aktora wszystko zaczęło wyglądać całkiem inaczej. Mało kto wie, że jego prywatne życie nie dawało zbyt wielu powodów do uśmiechu. Tak jak przyjaciółka z planu serialu "Złotopolscy", przeszedł ogromny ból.

"Złotopolscy": Listonosz Józek chwilę przed śmiercią wyjawił tajemnicę

Jerzy Turek, który w serialu "Złotopolscy" wcielał się w rolę listonosza Józka, znany był polskim telewidzom jako skromny i sympatyczny człowiek. Mimo że grywał głównie role drugoplanowe, cieszył się dużą popularnością. Na swoim koncie miał liczne kreacje aktorskie. Można było oglądać go między innymi w "Misiu", w którym śpiewał "łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu!", a także w komedii "Kogel-mogel". Choć cieszył się ogromnym uznaniem, nie uczestniczył w życiu show-biznesu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Bycie gwiazdą to sposób na życie. Żeby zostać gwiazdą, trzeba gwiazdorstwo w sobie poczuć. W Polsce jest może kilka gwiazd, ale ja jestem aktorem, to znaczy rzemieślnikiem rzetelnie wypełniającym wszystkie powierzane mi zadania - mówił przed laty w jednym z wywiadów.

Zamiast pozowania na ściankach zdjęciowych, wybierał relaksujące wyjazdy na ryby. Bardzo chronił prywatność i nigdy nie wypowiadał się na temat swojego życia osobistego. Niewiele osób wiedziało, że decyzja aktora serialu "Złotopolscy" wynika z doświadczeń, z którymi przyszło mu zmierzyć się pod koniec lat 70. Jerzy Turek i jego żona, Lesia, doczekali się dwóch bliźniaków, Piotra i Pawła. Niestety, jeden z chłopców ciężko zachorował. Lekarze nie byli w stanie postawić konkretnej diagnozy. Mimo starań i skomplikowanej operacji, 13-letni syn Jerzego Turka zmarł. Aktor trzymał to wydarzenie w tajemnicy aż do chwili, w której sam leżał na łożu śmierci. Wcześniej próbował złagodzić ból ciężką pracą.

Dzisiaj grzeje: 1. Wypadek autokaru w popularnym kurorcie. Nie żyje co najmniej 12 osób, kilkudziesięciu rannych
2. Myśleli, że 12-latek ma koronawirusa. Prawda okazała się o wiele gorsza

- Byłem zupełnie innym człowiekiem do czterdziestego roku życia. Syn mi zmarł. W wieku trzynastu lat. Jeden z bliźniaków. Od tego czasu życie mi się straszliwie zmieniło. Z takim garbem już się do śmierci chodzi. Nie pogodzę się z tym aż do końca - mówił wówczas gwiazdor serialu "Złotopolscy".

Nieco później, w 2009 roku, Jerzy Turek przeszedł udar mózgu. Poważne problemy zdrowotne przełożyły się na długotrwałą hospitalizację. Gdy wydawało się, że najtrudniejsze chwile są już na nim, lekarze zdiagnozowali białaczkę. Rok później 76-letni aktor występujący w serialu "Złotopolscy" zmarł. Został pochowany w Kobyłce koło Warszawy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo nagle podjęło decyzję. Wszystko odwołane, istniało za duże ryzyko dla życia i zdrowia
  2. Skandal. Napadł prezenterkę w pociągu, chciał ją zgwałcić na oczach 6-letniego syna
  3. Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje ważny polski duchowny
  4. Niebywałe, co robi ksiądz z katechetką. Nagranie obiegło całą Polskę
  5. Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie. Rząd czeka prawdziwa rewolucja, wiemy, co z Mateuszem Morawieckim

Źródło: Instagram

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News