Wyjeżdżacie nad morze? Uwaga, nad Bałtykiem grasują groźni złodzieje, to ich sposób

Wyjeżdżacie nad morze? Uwaga, nad Bałtykiem grasują groźni złodzieje, to ich sposób Źródło:

Wyjeżdżacie w najbliższym czasie na wakacje? Uważajcie! Złodzieje już na was czekają. Ich metody są naprawdę zaskakujące. Jeśli wybieracie się nad Bałtyk, zalecamy szczególną ostrożność, inaczej stracicie wszystko.

"Fryzjer" to eks-złodziej, dziś prowadzący program, na którym zdradza tajniki starego fachu. Teraz, wraz z rozpoczęciem lata, sam ostrzega przed niebezpiecznymi złodziejami, którzy tylko czekają, aż na chwilę stracimy portfel lub telefon z oczu. - Kasę puścisz w restauracjach, barach i dyskotekach. Westchniesz, ale zabawa ci się należy. Gorzej gdy twoje pieniądze przytulą złodzieje. Oni na portfele turystów w kurortach patrzą jak chłop na pole dojrzałego zboża - trzeba to sprzątnąć. Zawodowiec, nawet gdy sam się urlopuje, nie przepuści łatwej okazji - przestrzega urlopowiczów "Fryzjer".

Złodzieje nad Bałtykiem: Jak ustrzec się przed kradzieżą?

Złodzieje zaczynają swoją pracę już w trakcie podróży pociągiem. Kuszące dla nich są zwłaszcza nocne kursy - gdy pasażerowie śpią, ci starają się zawinąć ile się tylko da. Kradzież jest również bardzo prawdopodobna, gdy w pociągu lub autobusie mamy duży tłok. Wtedy telefon lub portfel trzymany w kieszeni może szybko z niej zniknąć. Prawdziwa kulminacja kradzieży ma miejsce na plaży. Rodzice, zajęci obserwowaniem swoich dzieci bawiących się w wodzie, bardzo szybko mogą stracić z oczu torebkę lub choćby buty. Nawet jeśli przedmioty wydają się leżeć niedaleko, tłumy na plaży i osoby co chwile przechodzące obok naszego ręcznika, mogą rozproszyć naszą uwagę. Często sami wchodzimy do morza, ewentualnie prosząc ludzi na sąsiednim leżaku, żeby popilnowali naszych rzeczy. Takie rozwiązanie również jest ryzykowne - na wakacjach każdy zajmuje się sobą. Nie ma pewności, że sąsiad zachowa wystarczającą ostrość umysłu, by dostrzec przemykającego złodzieja. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Znaliśmy ją z seriali TVP. Ciężka operacja uwielbianej aktorki, fani w operacji
  2. Polacy będą mieć wyższe pensje? Wystarczy jeden podpis Morawieckiego
  3. "Gwałt nie ma racji". Protest przeciwko patronom ONR w Rimini
  4. Twoja rozrywka, a ich ogromne cierpienie! Ten horror musi się skończyć
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News